Játékos szemle

Egykori játékosaink, volt akadémiai növendékeink hétvégi teljesítményét foglaltuk össze.

A Kisvárda vendégeként két gólos hátrányból ért el 2–2-es döntetlent a Corbu Mariust foglalkoztató Puskás Akadémia FC a magyar első osztályú bajnokság 25. fordulójában. Volt akadémistánk ezúttal nem kapott lehetőséget, a középpályán Hornyák Zsolt vezetőedző Komáromi Györgynek szavazott bizalmat. A Puskás első csapatában korábban szintén bemutatkozó Dusinszki Szabolcs ezúttal nem volt a keretben, ő hetek óta sérüléssel bajlódik. A Kisvárda kapuját egyébként a kolozsvári Hindrich Ottó védte.

OTP Bank Liga, 25. forduló
Kisvárda Master Good–Puskás Akadémia FC 2–2 (1–0)

Kisvárda: Hindrich Ottó – Hej, Jovicic, Kovacic, Alic – Karabelov, Ötvös (Melnik, 80.) – Navrátil (Széles, 87.), Szpaszics (Ilievszki, 76.), Camaj – Mesanovic
PAFC: Markek – Bartolec, Golla, Spandler, Ormonde-Ottewill – Levi, Favorov, Plsek, Komáromi (Gruber, 72.) – Puljic (Slagveer, 46.), Colley (Zahedi, 72.)

Győzött a Lendva

Kezdőként lépett pályára a szlovén másodosztályban Gergely Botond. Csapata, a Lendvai NK Nafta gólgazdag találkozón, 4–2-re múlta felül a Rudar Velenje együttesét. A Zalaegerszeg játékosaként, kölcsönben, Szlovéniában játszó egykori tanítványunk végigküzdötte a mérkőzést.

Szlovénia, 2. Liga, 23. forduló
NK Nafta 1903 – NK Rudar Velenje 4–2 (2–1)

NK Nafta: Kiss Ágoston Álmos – Dinnyés Olivér, Gergely Botond, Stjepan Oštrek, Boros Zsombor, Mitja Novinič, Szabó Bence, Žan Kumer, Papp László, Blaž Urh, Dávid Zoltán Gergő

A hazai harmadosztály play-offjának 10-es csoportjában a Besztercei Gloria látogatott a Bara Leventét a második félidőben pályára küldő Szatmárnémeti CSM Olimpia otthonába. A gólnélküli döntetlennel végződött találkozó után az Olimpia holtversenyben a második helyet foglalja el a Nagyváradi Bihor csapata mögött.

Liga 3., 10. csoport, play-off,1. forduló
Szatmárnémeti CSM Olimpia – Besztercei Gloria 0–0

Szatmárnémeti: Iulan Anca-Trip – Alex Negrea, Mihăiță Mureșan, Călin Vădan, Ionuț Gorba (60, Baior Denis), Adrian Micaș (Raul Ziman, 82.), Zsiga Ervin (Adrian Ciul, 60.), Adrian Bura (Bara Levente, 82.), Hernando Orte Rodrigo, Alexandru Mărieș, Süveg Nándor (Pop Nándor, 75.) Vezetőedző: Csík Tibor

Győzelemmel kezdte az alsóházi rájátszást a Bărăbaș Mariust és Csala Tibort kezdődként bevető Marosvásárhelyi SE a Liga 3, 9. számú csoportjában.

Liga 3. 9. csoport, play-out, 1. forduló
Marosvásárhelyi SE – Kolozsvári Sănătatea 2–1 (1–0)

Gólszerzők: Gliga (43., 50.), ill. Andrei Ștefan (75.)
Marosvásárhelyi SE: Szántó – Bărăbaș Marius, Csiki, Dumbrăvean, Precup – Kulcsár, Jorza, Csala Tibor, Osei – Gliga, Lupuleț Vezetőedző: Sütő Szilárd

Győzelemmel indította a Liga 3. alsóházi rájátszását a Székelyudvarhelyi FC is, amely pénteken gólokban gazdag találkozón 4–2-re verte a Kézdivásárhelyi SE-t. Volt akadémistáink közül Simó Csongor végigjátszotta a mérkőzést, Berkeczi Csongor egy félidőt kapott, Hadnagy Tamás pedig a 63. percben szállt be az SZFC színeiben.

Liga 3, 5. csoport, play out, 1. forduló
Székelyudvarhelyi FC – Kézdivásárhelyi SE 4–2 (3–1)

Gólszerzők Gavîrliță (18.), Becze (25., 45.), Szakács (71.), ill. Albu (43.), Locotuș (80.)
SZFC: Vlasa – Marucza, Berkeczi Csongor (Kovács L., a szünetben), Kovács Sz., Tordai, Savin, Lázár (Botorok, a szünetben; Hadnagy Tamás, 63.), Gavîrliţă (Matei, 86.), Simó Csongor, Szakács, Becze
KSE: Bunduc – Bagoly (Gergely, a szünetben), Sánta T., Keresztély (Pál, a szünetben), Papp (Gazda, 68), Sánta L. (Szőcs, 68.), Locotuş, Gajdó, Tankó, Albu, Bandi (Péter, 38.)

Egygólos meccsek

A magyar másodosztály 29. fordulójában az osztályozós helyen tanyázó Szentlőrinc vendége volt Tamás Nándor csapata, az FC Csákvár. Az 1–0-ra elveszített mérkőzésen volt játékosunk az 56. percig lehetett csapata segítségére.

Merkantil Bank Liga, 29. forduló
Szentlőrinc-Aqvital FC Csákvár 1–0 (1–0)

Gólszerző: Kiss-Szemán (12.)
Szentlőrinc: Prokop – Farkas M., Keresztes, Nagy Zs., Kiss-Szemán- Kesztyűs, Török, Daróczi – Pintér Á., Mervó, Rétyi. Vezetőedző: Domján Attila
Csákvár: Zelizi – Dulló, Vaskó, Alaxai, Baracskai – Gazdag V., Magyar Zs., Körmendi – Tamás Nándor (Koval, 56.), Hornyák, Torvund. Vezetőedző: Tóth Balázs

A hajrában lépett pályára a Budafoki MTE hazai bajnoki mérkőzésén a magyar másodosztály hétvégi fordulójában Györgyi Arthur. Az MTE egy góllal behúzta a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzést és készülhet a Vasas elleni Magyar Kupa elődöntőre.

Budafoki MTE – Mosonmagyaróvár 1–0 (1–0)

Budapest, BMTE-Stadion, 400 néző
Gólszerző: Beke P. (14.)
Budafok: Gundel-Takács B. – Fótyik D., Vaszicsku G., Nándori B. (Fekete,66.) – Biró M. (Bakti, szünetben), Soltész I., Adorján K., Kalmár O. (Györgyi Arthur, 74.) – Horváth O., Németh M. (Kovács, 70.), Beke P. (Csonka, szünetben) Vezetőedző: Mátyus János
Mosonmagyaróvár: Heinrich M. – Simita G. , Debreceni A., Papp Sz., Horváth K. – Vuszakovics M. (Korbély, 61.), Végh B., Jasarevic M. (Sajbán, 61.) – Puhtjejev M., Illés D. – Mayer Á. Vezetőedző: Supka Attila

A hajrában szerzett szabadrúgás-góllal vitte el a három pontot Dorogról a másodosztály listavezetője, a Diósgyőri VTK. A hazaiaknál Magyar Szilárd fél óra játéklehetőséget kapott a második játékrészben.

Dorog FC - Diósgyőri VTK 0–1 (0–0)

Dorog Stadion, Buzánszky Jenő Stadon 500 néző
Gólszerző: Lőrinczy Attila (85.)
Dorog: Molnár Zsombor – Kárász Krisztián, Hesz Olivér, Preklet Csaba, Kotula Máté – Tomáš Lénárt – Barna Gergő (Magyari Szilárd, 60.), Kapornai Bertalan (Berkó Ádám, 86.), Király Patrik (Albert Ádám, 60.), Szedlár Zoltán (Papp Marcell, 60.) – Szalai József (Szerencsi Miklós, 76.) Vezetőedző: Marián Sľúka
DVTK: Senkó Zsombor - Csirmaz István (Radics Márton, 69.), Szatmári Csaba, Bárdos Bence, Bokros Szilárd - Koman Vladimir, Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 69.), Cseke Benjámin (Lőrinczy Attila, 60.) – Jurek Gábor (Eppel Márton, 79.), Lukács Dániel, Medgyes Sinan (Jérémie Obounet, 46.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Gólt szerzett az NB3. Keleti csoportjában lejátszott Karcagi SE – Eger SE találkozón Kovács Dániel. A találattal vezetett az alföldi csapat, ám a ráadás perceiben az egyik pontot elvitte az Eger a Balmazújvárosban megrendezett mérkőzésen. Az NB3. Nyugati csoportjában Csornán nem kapott lehetőséget a Bicskei TC-ben Tajti Balázs. Kezdőként szerepelt az FC Dabas színeiben Majzik Adrián az NB3-ban lejátszott Budapesti Honvéd-MFA II. elleni bajnokin, amelyen csapata 3–1 arányban alulmaradt.