Játékos szemle

Egykori játékosaink, volt akadémiai növendékeink hétvégi teljesítményét foglaltuk össze.

Javított az előző fordulóban elszenvedett veresége után és idegenben győzte le a Debreceni VSC együttesét a Corbu Mariust foglalkoztató Puskás Akadémia FC. A felcsútiak a hosszabbításban szerzett góllal húzták be a győzelmet Dzsudzsák Balázs csapata ellen. Egykori akadémistánk a 66. percben lépett pályára.

Sérüléséből visszatérve a kezdőcsapat tagja volt Dusinszki Szabolcs a PAFC második számú csapatában. Az NB3 nyugati csoportjában szereplő tartalék-gárdán azonban ő sem segített, kétgólos vereséget szenvedtek a MOL Fehérvár FC II. ellen.

OTP Bank Liga, 27. forduló
Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 0–1 (0–0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2023. április 14.
Gólszerző: Zahedi (90+4.)
DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Loncsar, Ferenczi J. – Szécsi M. (Bódi, 66.), Manrique, Ojediran (Bárány, 90+6.), Varga K. (Kiziridisz, 81.) – Dzsudzsák – Do. Babunszki (Mance, 82.)
PAFC: Markek – Szolnoki, Golla, Spandler, Ormonde-Ottewill – Levi, Favorov, Batik, Komáromi (Corbu Marius, 66.) – Gruber (Zahedi, 84.), Puljic (Colley, 82.) Vezetőedző: Hornyák Zsolt

NB III, Nugati csoport, 32. forduló
MOL Fehérvár FC II. – Puskás Akadémia FC II 2–0 (1–0)

Gólszerzők: Bumba, Babos B.
PAFC II.: Pécsi – Fodor M., Umathum, Kern, Jablonszkij, Noel, Czár, Makara, Vajda R., Dusinszki Szabolcs, Piscsur. Csereként pályára lépett: Vékony, Szabari, Kapus, Demeter Zs., Halászi-Harsányi

Ismét kezdőként vetette be a Lendvai NK Nafta Gergely Botondot. A szlovén másodosztályban szereplő együttes a 25. fordulóban az NK Fužinar Ravne gárdáját fogadta. A Zalaegerszeg játékosaként, kölcsönben, Szlovéniában játszó egykori tanítványunk végigjátszotta az 1–1-re végződő mérkőzést. A statisztika szerint Botond a 77. percben sárga lapot kapott.

Szlovénia, 2. Liga, 25. forduló
NK Nafta 1903 – NK Fužinar Ravne 1–1 (1–0)

Gólszerzők: Dinnyés Olivér (36.), ill. Chris Cener (50.)
Nafta: Kiss Ágoston Álmos – Dinnyés Olivér, Silvio Pigac (Stjepan Igrec, 64.), Mirsad Sulejmanović, Gergely Botond, Mitja Novinič (Boros Zsombor, 64.), Szabó Bence (Murár András, 90+2.), Žan Kumer, Papp László, Dávid Zoltán Gergő, Kaj Plej (Fehér Barnabás László, 71.) Vezetőedző: Bóér Gábor

A Magyar Kupa döntőbe jutott, Györgyi Arthurt is soraiban tudó Budafoki MTE hétközi találkozón fogadta A Diósgyőri VTK-t. A találkozón a hajrában kapott góllal kikapott a Györgyi Arthur nélkül felálló MTE. Hétvégén Tamás Nándor csapata, a Csákvár fogadta a Budafokot a magyar másodosztályú bajnokság 32. játéknapján. A vendégek, Györgyi Arthur nélkül arattak egygólos győzelmet, a hazaiaknál Tamás Nándor a 75. percben szállt be. A Csákvár is pályára lépett a hétközi fordulóban és Békéscsabán 2–1-re nyert Tamás Nándorral a kezdőcsapatban.

Merkantil Bank Liga, 31. forduló
Budafoki MTE – Diósgyőri VTK 1–2 (0–0)
Budafok, Promontor utca, 650 néző
Gólszerző: Beke P. (66.), ill. Jurek (73.), Lukács D. (90+1.)
Budafok: Gundel-Takács – Bíró M. (Bakti, a szünetben), Nándori, Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. – Adorján (Tischler, 90+2.), Soltész I. – Németh Márió (Csonka, a szünetben) – Beke P. (Takács R., 84.), Horváth O. (Oláh B., 65.). Vezetőedző: Mátyus János
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bárdos, Bokros – Holdampf – Koman (Jurek, 59.), Bényei Á. (Bertus, 79.), Lőrinczy (Cseke, 71.) – Lukács D., Obounet (Könyves, 59.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej

Békéscsaba – Aqvital FC Csákvár 1–2 (1–1)
Kórház utcai stadion, 530 néző
Békéscsaba: Krnács – Puskás G. (Szalai), Fazekas L., Bora, Mikló (Kóródi) – Kitl M. (Horváth), Farkas M., Futó (Váradi), Hamed – Lukács R. (Máris), Czékus. Vezetőedző: Balázs Gábor
Csákvár: Zelizi – Alaxai, Karacs, Koval – Ominger (Murka), Mészáros D. (Dulló), Magyar Zs. (Vaskó), Gazdag V. (Fejős) – Tamás Nándor (Torvund, 62), Hornyák, Baracskai Vezetőedző: Tóth Balázs

Merkantil Bank Liga, 32. forduló
Aqvital FC Csákvár – Budafok 0–1 (0–0)

Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző
Gólszerző: Oláh B. (70.)
Csákvár: Zelizi – Murka, Vaskó, Karacs, Körmendi – Posztobányi (Alaxai, 75.), Kocsis D. (Gazdag, 64.), Magyar Zs. (Ominger, 64.) – Torvund (Tamás Nándor, 75.), Fejős (Hornyák, 64.), Baracskai. Vezetőedző: Tóth Balázs
Budafok: Gundel-Takács – Csonka, Nándori (Adorján K., 69.), Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. – Horváth O. (Vaszicsku G., 81.), Oláh B., Soltész I. (Kovács D., 56.) – Beke P. (Takács R., 81.), Bakti (Bíró, 56.) Vezetőedző: Mátyus János

A szintén a magyar másodosztályban szereplő Dorogi FC-ben Magyari Szilárd nem lépett pályára sem a hétközi, Nyíregyháza Spartacus elleni hazai (1–1), sem a hétvégi, Győri ETO elleni idegenbeli (0–2) találkozón. Érdeklődésünkre a játékos elmondta: lázas betegséggel küszködött, emiatt több edzést és a mérkőzéseket is ki kellett hagynia.

Kikapott az Olimpia, az MSE és az SZFC is

Kétgólos vereséget szenvedett otthonában a hazai harmadosztályú bajnokság 10. számú csoportjának play-offjában a Bara Leventét ezúttal a cserepadon tartó Szatmárnémeti CSM Olimpia gárdája a Félixfürdői Lotus-szal szemben.

Liga 3., 10. csoport, play-off, 3. forduló
Szatmárnémeti CSM Olimpia – Félixfürdői Lotus 0–2 (0–0)

Gólszerzők: Ioan Hora (29. És 80., a második büntetőbl)
Szatmárnémeti: I. Anca Trip – I. Gorba, R. Prodan, A. Negrea, Ad. Bura (D. Lazar, 46.), C. Brata, A. Micaș (G. Mansour, 60.), E. Zsiga, Rodri Hernando, Süveg N. (R. Ziman, 46.), Al. Mărieș (A. Ciul, 71.) Vezetőedző: Csík Tibor

Hazai pályán maradt pont nélkül a Liga 3. 9-es csoportjában a Bărăbaș Mariust és Csala Tibort is foglalkoztató Marosvásárhelyi SE. Mindkét volt játékosunk végigjátszotta a Marosújvár elleni találkozót.

Liga 3., 9. csoport, play-out, 3. forduló
Marosvásárhelyi SE – Marosújvári SK 1–3 (0–0)

Gólszerzők: Osei (78.), illetve Ghiță (56.), Roman (70.), Giurgiu (86., büntetőből)
Marosvásárhelyi SE: Szántó – Csiki, Dumbrăvean, Bărăbaș Marius, Cotoi, Caliani, Kulcsár, Jorza, Csala Tibor, Gliga, Lupuleț Cserék: Negrușa – Moldován, Circa, Osei, Borbély, Veress, Fehér, Csáki, Bakó Vezetőedző: Sütő Szilárd

A harmadosztály 5-ös csoportjában a Székelyudvarhelyi FC egykori vezetőedzőnk, Valentin Suciu csapatához, a Sepsi OSK II. együtteséhez látogatott. Az SZFC-ben kezdőként jutott szóhoz Berkeczi Csongor, Hadnagy Tamás, Simó Csongor és Becze Tamás is, míg Lázár Kristóf a 70. percben lépett pályára, Szakács Szilárd ezúttal nem kapott lehetőséget. A egygólos háromszéki győzelmet hozó mérkőzésen Berkeczi a 66. percben piros lapot kapott.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, play-out, 3. forduló
Sepsi OSK II. – Székelyudvarhelyi FC 1–0 (0–0)

Gólszerző: Ene (50.)
Kiállítva: Berkeczi Csongor (66.)
Sepsi OSK II.: Tănasă – Popa, Cîrsteasn, Moroșanu, Dobozi, Kocsis, Rența, Ene, Crantea, Șerban, Nistor Vezetőedző: Valentin Suciu
SZFC: Albert – Marucza, Berkeczi Csongor, Kovács Sz. (Aramă, 87.), Hadnagy Tamás, Savin, Kovács B. (Matei, 63.), Tordai, Simó Csongor, Gavîrliță (Lázár Kristóf, 70.), Becze Tamás Vezetőedző: Lucian Nicolau

Az edzőcserén átesett – a hét év után távozó Gazda József helyét Vasile Gherghe vette át – Kézdivásárhelyi SE immár a legutóbbi nyolc meccsén nyeretlen, pénteken a Păulești otthonában 2–1-re kikapott, így továbbra is utolsó a táblázaton. Albu Attila és Pál Kristóf kezdőként kapott lehetőséget.

Păulești–Kézdivásárhelyi SE 2–1
Gólszerzők: Pătrașcu (61.), Vintilă (73.), illetve Pătrașcu (30., öngól)
KSE: Bunduc Gabriel – Albu Attila, Tankó Zsolt, Lăcătuș Miklós, Péter Ákos, Gajdó Tamás, Pál Kristóf, Bagoly Benjámin, Sánta Tamás, Sánta Lóránt, Keresztély Ákos Vezetőedző: Vasile Gherghe

Tajti Balázs kihagyja a szezon további részét

Háromgólos vereséget szenvedett ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban a magyar NB3 Keleti csoportjában a Kovács Dánielt foglalkoztató Karcagi SE a Kisvárda tartalékjaitól. Kovács negyed órát kapott a mérkőzés hajrájában. Az NB3. Nyugati csoportjában szereplő, a Tajti Balázst nélkülöző Bicskei TC a Kelen SC vendégeként játszott gól nélküli döntetlent. Tajti a Bicskei TC-től kapott információ szerint súlyos térdsérülést szenvedett korábban, így a tavaszi szezonban már biztosan nem fog pályára lépni. Egy góllal kikapott Hódmezővásárhelyen Majzik Adrián csapata, a Dabas az NB3. Közép-csoportjában. Majzik végigjátszotta mérkőzést a vendégek soraiban.