Játékos szemle

Egykori játékosaink, volt akadémiai növendékeink elmúlt heti teljesítményét foglaltuk össze.

A friss kupagyőztes Zalaegerszeghez látogatott, a 21. születésnapját éppen a mérkőzés napján ünneplő, Corbu Marius-szal felálló Puskás Akadémia FC a magyar élvonal vasárnapi találkozóján. Egykori akadémistánk 78 percet kapott a felcsútiak színeiben, Dusinszki Szabolcs a kispadról követte végig a mérkőzést. Utóbbi játékos a Puskás második számú csapatában végigjátszotta a Balatonfüred elleni, NB3-as bajnoki meccset.

OTP Bank Liga, 30. forduló
Zalaegerszegi TE FC – Puskás Akadémia FC 2–1 (2–1)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2023. május 7.
Gólszerzők: Ikoba (13.), Klausz M. (45+1.), ill. Colley (27.)
Sárga lap: Mocsi (48.), ill. Ormonde-Ottewill (37.), Colley (39., 90+1.), Szolnoki (72.), Spandler (90+7.)
Kiállítva: Colley (90+1.)
ZTE: Demjén – Lesjak, Szafronov (Kálnoki Kis, 65.), Mocsi, Gergényi – Grezda (Szalay Sz., 51.), Bedi, Kovács B., Ubochioma (Németh D., 52.) – Ikoba (Huszti A., 76.), Klausz M. (Szendrei N., 51.) Vezetőedző: Bóér Gábor
PAFC: Markek – Szolnoki, Posztobányi (Bartolec, 46.), Spandler, Ormonde-Ottewill (Kiss T., 81.) – Corbu Marius (Zahedi, 78.), Favorov, Batik, Komáromi (Gruber, 46.) – Levi – Colley Vezetőedző: Hornyák Zsolt

NB III, nyugati csoport, 35. forduló
Puskás Akadémia FC II. – Balatonfüred FC 1–1 (0–0)
PAFC II.: Pécsi – Makar, Babós, Fodor, Markgráf – Czár, Demeter – Kapus, Dusinszki Szabolcs, Kern – Magasföldi
Csereként pályára lépett: Vajda, Halászi-Harsányi, Szabari

A Zalaegerszeg játékosaként Gergely Botond is magyar kupagyőztesnek mondhatja magát, ám egykori játékosunk kölcsönben a szlovéniai másodosztályban szereplő NK Nafta sikeréért küzd a tavasszal. A lendvaiak csütörtökön a Jadran Dekani otthonában szerepeltek, és 3–1-es győzelmet arattak. Gergely az elmúlt fordulóban letöltötte a sárga lapok miatti eltiltását és ismét kezdőként lépett pályára.

Szlovénia, 2. Liga, 28. forduló
Jadran Dekani – Nafta 1903 1–3 (0–1)
Nafta: Kiss Ágoston Álmos – Dinnyés Olivér, Stefan Petrović, Mirsad Sulejmanović, Gergely Botond, Stjepan Oštrek, Mitja Novinič, Stjepan Igrec, Szabó Bence, Papp László, Blaž Urh Vezetőedző:  Julian Jenner

Története első Magyar Kupa döntőjét játszotta Györgyi Arthur csapata, a másodosztályú Budafoki MTE. A Puskás Arénában rendezett finálé csupán a hosszabbítás utolsó perceiben dőlt el az első osztályban szereplő Zalaegerszeg javára. Györgyi Arthur a cserepadon élhette át a döntő izgalmait. Sok idejük nem maradt búsulni a piros-feketéknek, vasárnap már Siófokon várt rájuk bajnoki mérkőzés. Györgyi Arthur ezúttal kezdőként lépett pályára és végigjátszotta az első játékrészt a vesztes találkozón.

Mol Magyar Kupa, döntő
Budafoki MTE – Zalaegerszegi TE 0–2 (0–0, 0–0, 0–0) – hosszabbítás után
Puskás Aréna, 24 152 néző
Budafok: Gundel-Takács B.– Nándori B. (Vaszicsku G., a hosszabbítás szünetében), Jagodics M., Fótyik D. – Biró M. (Fekete M., 89.), Csonka A., Oláh B., Kalmár O. (Margitics A., a hosszabbítás szünetében) – Beke P. (Bakti B., 100.), Kovács D. (Németh M., 65.), Horváth O. (Vasvári Z., 78.). Vezetőedző: Mátyus János

Merkantil Bank Liga, 36. forduló
BFC Siófok–Budafoki MTE 2–1 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző
Gólszerző: Varjas Z. (43.), Szakály A. (56. – 11-esből), ill. Horváth O. (59.)
Siófok: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Polényi, a szünetben), György N. (Hegedűs M., 61.), Szakály A. (Nemes, 92.), Varjas Z., Varga B. – Dénes (Nyitrai, 61.), Farkas B. (Volter, 83.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
Budafok: Gundel-Takács B. – Fekete M., Nándori B. (Horváth O., a szünetben), Fótyik D. – Bíró M., Soltész I., Adorján K. (Kovács D., 64. p.), Kalmár O. (Vasvári Z., 75. p.) – Györgyi Arthur (Vaszicsku, a szünetben), Beke P., Sós M. (Oláh B., a szünetben) Vezetőedző: Mátyus János

A Szeged együttesét fogadta Tamás Nándor csapata, a Csákvár a magyar másodosztály 36. fordulójában. Egykori játékosunk a 78. percben szállt be csereként a döntetlenre végződött találkozón.

Aqvital FC Csákvár – Szeged GA 1–1 (0–0)
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Magyar Zs. (Beliczky, 78.), Fejős (Kocsis, 64.) – Torvund (Tamás Nándor, 78.), Vaskó, Baracskai (Gazdag, 58.) Vezetőedző: Tóth Balázs

Hiába nyert idegenben, a Tiszakécske vendégeként Magyari Szilárd csapata, a Dorogi FC, a többi eredmény alakulása miatt így is kiesett a magyar másodosztályból. Magyari a kispadon élte át a mérkőzést.

Tiszakécskei LC – Dorogi FC 1–3 (0–2)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 350 néző
Gólszerző: Sztojka (0–1) a 9., Kapornai (0–2) a 42., Agwata (1–2) a 48., Szalai J. (1–3) az 55. percben
Tiszakécske: Halasi – Vachtler, Kiprich, Oláh M., Farkas A. – Erdei C., Szekér, Kiss N., Major Sz. (Geiger, 57.) – Agwata (Vólent, 57.), Zamostny. Vezetőedző: Klausz László
Dorog: Borsos – Barna G. (Szerencsi, 63.), Lénárth, Berkó, Preklet, Papp M. – Szalai J. (Kotula, 81.), Kapornai (Lustyik, 81.), Sztojka (Selmeci, 90+2.), Hesz – Vígh Á. Vezetőedző: Marián Sluka

Vereséget szenvedett a Bara Leventét foglalkoztató Szatmárnémeti CSM Olimpia rájátszás felsőházának hetedik fordulójában a Besztercei Gloria együttese ellen. Egykori játékosunk a kezdőcsapatban kapott helyet.

Liga 3., 10. csoport, play-off, 7. forduló
Szatmárnémeti CSM Olimpia – Besztercei Gloria 0–2
Szatmárnémeti
Olimpia: Fila – Popovici, Prodan, Mureșan, Negrea, Rodri, Bara Levente, Ziman, Zsiga, Baior, Mansour Vezetőedző: Csík Tibor

Öt nyeretlenül megvívott találkozó után győzött a  Bărăbaș Mariust és Csala Tibort is foglalkoztató Marosvásárhelyi SE. Bărăbaș végigjátszotta a meccset, Csala továbbra is sérült.

Liga 3, alsóházi rájátszás, 9. csoport, 7. forduló
Marosvásárhelyi SE – Szászrégeni Lendület 3–2 (1–1)
A Marosvásárhely gólszerzői: Gliga Ciprian (2), Csíki Norbert

Botorok János betalált, ám kikapott a Liga 3-as bajnokság alsóházi rájátszásában a Székelyudvarhelyi FC, amely így is vezeti az 5. számú csoportot.

Liga 3., alsóházi rájátszás, 5-ös csoport, 7. forduló
CS Păulești–Székelyudvarhelyi FC 2–1 (0–0)

Az SZFC gólját Botorok János szerezte a 90+1. percben
SZFC: Albert Hunor – Marucza Csanád, Berkeczi Csongor, Kovács Szabolcs, Hadnagy Tamás, Kovács László, Szakács Szilárd, Lázár Kristóf, Simó Csongor, Matei Marius, Becze Tamás Csereként pályára lépett: Ketesdi Nimród, Botorok János, Mitra Szilárd Edző: Lucian Nicolau

A kiesés szélére sodródott az Albu Attilát és Pál Kristófot a kezdőcsapatban foglalkoztató Kézdivásárhelyi KSE. A háromszékiek az alsóházi rájátszás ötödik fordulójában vezettek ugyan a Brassói Kids Tâmpa otthonában, ám a végén háromgólos vereséget szenvedtek.

Liga 3., play-out, 5-ös csoport, 7. forduló
Brassói Kids Tâmpa–Kézdivásárhelyi SE 4–1 (0–1)

A KSE gólját Sánta Lóránd szerezte.
KSE: Fábián Győző – Albu Attila, Tankó Zsolt, Banta Ionuț, Pakucs Norbert, Gajdó Tamás, Pál Kristóf, Pap Levente, Sánta Tamás, Sánta Lóránt, Bandi Álmos

Kovács Dánielt nélkülözve kapott ki 5–2-re a Karcagi SE a Debreceni VSC második számú csapata ellen a magyar NB3. Keleti-csoportjában. Majzik Adriánnal a kezdőcsapatban szenvedett 6–1-es vereséget a Dabas az ESMTK vendégeként az NB3. Közép-csoportjában.