Játékos szemle

Egykori akadémistáink és volt játékosaink hétvégi teljesítménye a következőképpen alakult.

Az FK Csíkszereda - Concordia Chiajna (1:0) meccsen ismét láthattuk Christos Intzidist, egykori görög hátvédünk végig játszotta a mérkőzést. A harmadosztályban szereplő Székelyudvarhely FC pont nélkül tért haza Prahova megyéből, ahol kétgólos vereséget szenvedett. Az udvarhelyieknél Marucza, Berkeczi, Partene, Jakab, Bálint, Barta kezdő volt, Mitra, a szünetben, Szfárli a 75. percben állt be. A Sepsi OSK II. a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa vendégeként győzött, Szántó és Csiszer végig játszották a meccset, Berde a 69. percben kapott lehetőséget. A megtizedelt Kézdivásárhelyi SE zsinórban harmadik mérkőzésén szenvedett vereséget, szombaton a listavezető Brassói Corona távozott három ponttal a céhes városból. A KSE csapatában Becze és Zsombori kezdőként, Gyerő csereként lépett pályára, a háromszékiek egyetlen találatát egykori akadémistánk Zsombori szerezte.

A magyar NB3-ban Hodgyai László csapata a Jászberényi FC idegenben verte a DVTK II. csapatát 1-0-ra. Hodgyai 78. percet töltött a pályán. 1-0-ra győzött a Balassagyarmati VSE is a BVSC Zugló ellen, Benkő-Bíró Norbert végig a pályán volt. A Puskás Akadémia II.-ben Corbu Marius és Tamás Nándor is lehetőséget kapott, Corbu gólt is szerzett, a PAFC 3-2-re győzött a Komárom ellen. A VLS Veszprém 1-0-ra legyőzte a ZTE II. csapatát. A hazaiaknál Kovács Dániel 90 percet kapott, ahogy Simó Csongor is a zalaegerszegieknél.