Jól bírtuk a DAC ellen!

Gyönyörű napsütésben került sor az FK Csíkszereda - FC DAC felkészülési mérkőzésre Törökországban.

Jól kezdte a találkozót az FK, amely már az első percben tizenegyeshez jutott, miután Csegőldit a dunaszerdahelyi kapus szabálytalanul szerelte. A büntetőt Bajkó Barna értékesítette, így nem kis meglepetésre csapatunk nagyon hamar előnybe került, de az öröm nem tartott sokáig, két perc múlva a mi védőink buktatták Taiwot és az örmény játékvezető ezúttal is tizenegyest fújt. Koštrna élt is a lehetőséggel és kiegyenlített. Nem sokkal később, a 7. percben Čmelík góljával már vezetett is a szlovák élvonal második helyezettje, de a piros-feketék nem adták fel és folyamatosan próbálkoztak. A 37. percben a fiatal Antal Barna volt résen és miután megszerezte a labdát elfutott a balszélen és nem hibázott, bevágta: 2-2! Később Pantovic is közel állt a gólszerzéshez, miután egy szabadrúgásból elvégzett lövését a kapus alig tudta kitolni.

21737

Szünet után is jó iramban zajlott a mérkőzés és nem maradtunk helyzetek nélkül, habár mindkét csapat sokat hibázott a befejezésnél. Az FK részéről a legnagyobb lehetősége a gólszerzésre talán Magyarinak volt, de Nagy és Pál is veszélyesnek bizonyult. A 87. percben a DAC félidőben becserélt játékosa Ayong védőiről lefordulva a léc alá lőtt és ezzel a góllal a felvidékiek nyerni tudtak.

FC DAC - FK Csíkszereda 3:2 (2:2)

Gólszerzők: Koštrna (4. büntetőből), Čmelík (7.), Ayong (87.), illetve Bajkó (2. büntetőből), Antal (37.).

FK Csíkszereda: Bordás (Somogyi (57.) - Aszalos (Majzik 45.), Mitra, Lalic, Nemes (Papp 63.) - Veres (Jakab 60.), Eder (Casiadi 46.) - Csegőldi (László 46.),Pantovic (Pál 45.), Antal (Nagy 46.), Bajkó (Magyari 46.)

A mérkőzés videó összefoglalóját az alábbi linkre kattintva nézheti meg:

Fotók: Lelkes Ernő Köszönet az FC DAC csapatának és Nagy Krisztiánnak a közvetítésért!