Jól kezdtünk, de elvesztünk a ködben

Ködben és hidegben játszott felkészülési mérkőzést a Felcsúton edzőtáborozó U17-es csapatunk a korosztályos magyar bajnokság éllovasával a Puskás Akadémia csapatával. Dusinszki Zoltán együttese a következő felállásban kezdett:  Bencze - Rácz, Kovács, Márton, Berkeczi - Solymosy, Bara, Zsombori - Tamás, Tóásó, Barta. A magyar utánpótlás válogatott Kovács Dániel, fél év után, újra piros-fekete szerelésben jelent meg és az FK Csíkszereda csapatát erősítette.

16708640_1085760254903743_4655409742136998870_n

Jobban kezdtek a hazaiak, Bencze két alkalommal is nagy helyzetben hárított, majd két átlövéssel próbálkoztunk mi is Zsombori és Solymosy révén. A 26. percben vezetést szerzett az FK! Egy szép támadás végén Solymosy tálalt Tamás elé, aki a jobbösszekötő helyéről 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-1). A 35. percben egy bal oldali akciót követően a Puskás Akadémia kiegyenlített és szünetig az eredmény nem változott, 1-1.

A második félidőben is kiegyenlített játék volt, a félidő közepén Antal ügyetlenkedett el egy kecsegtető lehetőséget és az ellentámadás során egy jobb oldali beadást értékesítették a felcsútiak (2-1). A 65. percben egy rossz felszabadítást követően a hazaiak növelték előnyüket és ezzel kialakult a végeredmény: Puskás Akadémia U17 - FK Csíkszereda U17, 3-1.

Dusinszki Zoltán vezetőedző a mérkőzés után így értékelt:

"Az első 10 percben meglepett az ellenfél agresszivitása de utána mi is felvettük a ritmust és kiegyensúlyozódott a játék. Rendre elértünk a támadó harmadba és voltak kecesgtető atlövéseink és egy gyors ellentámadás után Solymosy jó ritmusban indította Tamás Nándort, aki nem hibázott és megszerezte a vezetést! Sajnos nem vittük ki az első játékrészt kapott gól nélkül, az ellenfélnek sikerült kiegyenlíteni. A második játékrészben is partiban voltunk volt 2-3 lehetőség, hogy megszerezzük a vezetést de egy gyors támadás után a Puskás Akadémia megszerezte a vezetést és az volt az érzésem, hogy egy kicsit elfogytunk! Összességében, ha jobban bízunk magunkban, bátrabban játszunk és kiküszöböljük az egyéni hibákat, akkor még egy ilyen jó képességű csapatot mint a PFLA is meg tudunk szorítani, akár legyőzni!"