Kellemetlen ellenfelet győztünk le!

Győzelemmel mutatkozott be az FK Csíkszereda kispadján Bálint László György.

A hétfőn kinevezett vezetőedzőnek és stábjának nem volt sok ideje, de úgy tűnik sikerült rendet rakni a fejekben és a védelmet is megerősítették. A kezdő sípszó után az első helyzet a piros-feketéké volt, Györgyi Arthur futott el a labdával, beadását Pál Kristóf továbbította Bartók Istvánnak, aki már lövőhelyzetbe került, de a labda egy rozsnói védő hátán csattant.

A 6. percben Györgyi Arthur helyezkedik nagyon jól és Pál Kristóf ívelt labdáját úgy négy méterről ráfejeli, a labda a felső kapufáról pattan be: 1-0!

szereda-barcarozsnyo vn 019

Három perc múlva növelhetné előnyét az FK, Majzik Adrián jobboldali beadásába Soufiane Jebari ér bele fejjel, de a labda a kapu fölé megy. A 20. percben Csiszer Balázs fut el a balszélen, de a rozsnyói védők szabálytalanul szerelik. A szabadrúgást Soufiane Jebari végzi el, de Mihók hárít. A rozsnyóiak gyorsan elvégeznék a kirúgást, Jakab Róbert viszont szabálytalankodik, a játékvezető sárgalappal bünteti. A 21. Percben Pál Kristóf lendül támadásba, fiatal játékosunk jól passzol középre Györgyi Arthurnak, aki nem sokat gondolkodik és rálövi, de a labda a kapus kezében landol. A következő percekben mintha egy kicsit kiengedne az FK és Rozsnyó több helyzetet is kialakít, de a védelem és Nagy Barna is a helyén van.

szereda-barcarozsnyo vn 056

A 31. percben egy hosszú indítás után Bajkó Barnához kerül a labda, csapatkapitányunk nagy lendülettel fut el a jobbszélen, nem tudják megállítani, ezért a rozsnyóiak utolsó embere visszarántja, sárgalap. A szabadrúgást Majzik Adrián végzi el, aki remekül találja el és a labda a sorfal fölött a bal felsőbe csavarodik, hatalmas gól: 2-0!

szereda-barcarozsnyo vn 031

Öt perccel a gól után egy rozsnyói védő adja el a labdát, Bajkó szemfüles és ellopja a labdát, leadja Soufiane Jebarinak, aki középen tör be és miután két védőt is leráz magáról, a harmadik előtt elrúgja a labdát, de Mihók védeni tudja a lövést. Egy perc múlva újabb FK helyzet, Pál Kristóf kerül helyzetbe, de fiatal játékosunk rávezeti a kapusra. A félidő utolsó helyzete Györgyi Arthur nevéhez füződik, aki egy szabadrúgásból próbálkozik, de sorfalba rúgja, így marad a 2:0.

szereda-barcarozsnyo vn 035

Szünet után támadóan lép fel Barcarozsnyó, de többször is szerencsénk van. A 47. percben egy szabadrúgás után egy megpattanó labdát lőhettek kapura a vendégek, ezt fogta Nagy Barna, két percre rá tiszta gólhelyzetet hagynak ki: egy bal oldalról érkező lapos beadás után Popa Emanuel alig másfél méterről a labda mellé rúgott.

szereda-barcarozsnyo vn 033

Az FK játékosai mintha az öltözőben ragadtak volna, és érzik ezt a rozsnyóiak is, akik egymás után hagyják ki a helyzeteket. A fölényt Soufiane Jebarinak sikerül megtörnie, aki ismét jól cselez és több védőn is túljut, de a lövésében nem volt elég erő, és Mihók gond nélkül hárítja. Az 57. percben ismét megúszunk egy nagy helyzetet, előbb Lőrincz tisztáz a gólvonaltól egy méterre, a második lövésnél pedig szerencsénk van, az ugyanis kapu mellé megy. A folytatásban Györgyi Arthur fut el a jobb szélen, és már a büntetőterületen belül jár, amikor elhúzzák a lábát, de a játékvezető nem ítél büntetőt. A hajrában szabadrúgásokból próbálkoztak a rozsnyóiak, mindhiába. Az FK a véghajrában biztonságos játékra helyezkedett be és Bálint László György csapata három ponttal gazdagodott.

szereda-barcarozsnyo vn 065

FK Csíkszereda - Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2:0 (2:0)

Gólszerzők: Györgyi Arthur (6. ), Majzik Adrián (32.).

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Majzik Adrián, Benkő-Bíró Norbert, Lőrincz József (73. Ilyés Róbert), Csiszer Balázs, Bartók István, Jakab Róbert (63. Csürös Attila), Györgyi Arthur, Pál Kristóf (71. Kénesi Béla), Soufiane Jebari, Bajkó Barna (88. Hodgyai László).

szereda-barcarozsnyo vn 062

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Nagyon fontos három pontot szereztünk és ez a legfontosabb! Jól kezdtük a mérkőzést, fontos volt, hogy gyorsan megszereztük a vezetést és ez önbizalmat adott a folytatáshoz, viszont úgy érzem, hogy a második félidőben szenvedtünk. Ebből is látszik, hogy még sok munkára lesz szükség, aminek örülök, hogy szervezettebbek voltunk. Sok dolgot kell még javítani, de a jó úton járunk."

A 6. fordulóban az FK Csíkszereda szeptember 30-án a CS Sporting Liesti otthonában játszik.