Keserű döntetlen

A Temesvári Ripensia elleni hazai mérkőzésre a visszavágás reményével készültek fiataljaink. Ugyanis a múlt idény alapszakaszának utolsó fordulójában, a Béga-partiak parancsoltak megálljt az U17-es csapatunk számára. Akkor a győzelem elődöntőt ért volna, de vereség lett belőle. Ezúttal „csak” három pont volt a tét.

A temesvári fiatalok kezdtek jobban, negyven percig az ő akaratuk érvényesült, helyzet is inkább előttük adódott. Ekkortájt nem becsültük meg a labdát, rendre rossz döntést hoztunk, ráadásul a párharcok többségét is elveszítettük.
Mintha addig csak tartalékoltak volna, fiaink a félidő utolsó öt percére érkeztek meg a mérkőzésbe, de a 17 méterről kiharcolt szabadrúgást nem sikerült gólra váltani.
A második játékrészben már szerre hagytak ki a védelmek, forogtak veszélyben a kapuk. Labdaszerzést követő gyors ellentámadásunk nyomán, a kapu torkában jól érkező Kovács Erik révén vezetést szerzett csapatunk. Azonban egyetlen percig örülhettünk. Csapatkapitányunk rossz ütemű és teljesen felesleges belépőjét követően tizenegyeshez jutott a Ripensia. Becze jobbra vetődött, Agapie balra büntetett.
A játék, a gyors gólváltást követően is kiegyenlített maradt. Próbálkoztunk becsülettel, de továbbra is mi hibáztunk többet és ők voltak veszélyesebbek. Számos kisebb-nagyobb lehetőség és pontrúgás maradt kihasználatlanul mindkét oldalon, sőt - egy jobbról, tizenhét méterről a rövid felső irányába tekert szabadrúgásnál, kapusunk bravúrjára is szükség volt.
Kisebb-nagyobb helyzetek ide vagy oda, újabb találat nem esett. Nem sikerült visszavágnunk, a mi szemszögünkből keserű döntetlen született. Úgy tűnik Ripi-kórban szenvedünk és erre, legalábbis egyelőre nincs ellenszerünk.

FK Csíkszereda U17 – Ripensia U17 1:1 (0:0)

2021. augusztus 21. 12:00 óra. Csíkszereda, Róm. Kath. Főgimnázium mögötti műgyepes pálya
Vezette: Papp Csaba (Marosludas). Oldalvonali segédjátékvezetők: Gaspar Vlăduț (Marosvásárhely) és Cozma Alexandru (Marosvásárhely). Tartalék játékvezető: Ștef Claudiu (Marosvásárhely).
Gólszerzők: Kovács Erik (53. perc), illetve 7. Agapie Ovidiu (55. perc, büntetőből)
FK Csíkszereda: 33. Becze Mátyás – 15. Zöld Hunor (a 65. perctől 20. Dencsák Kristóf), 2. Csedő Szilárd (csk), 19. Tamás Bence, 11. Kárándi Botond – 5. Fazakas Henrik, 14. Búza Balázs, 16. Balogh Szilárd (a szünettől 8. Lőrincz Csongor), 12. Karácsony Gellért (a 65. perctől 3. Keresztes Tamás), 21. Iordache Luca (a szünettől 18. Fekete László), 22. Kovács Erik.
Bevetésre nem került tartalékok: 1. Deák Csaba, 17. Péter Zsombor, 7. Bákai Péter.
Vezetőedző: Kurucsai Milán.

Ripensia: 99. Lapadat Alexandru - 2. Baeram Lucas, 4. Butnarasu Rares, 3. Candreanu Timotei, 11. Huciu Denis, 17. Lungu Tudor (90. perctől Rusu Patrik), 9. Micsa Alexandru (85. perctől Ailengi Paul), 5. Szimionas Luca, 10. Siviu Razvan, 21. Nica Sebastian (90+3 perctől Munteanu Bogdan), 7. Agapie Ovidiu. Vezetőedző: Vucer Ionut.