Két mérkőzésen 17 gól

Laza edzőmeccseknek tűnő találkozókat játszott az FK Csíkszereda az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokságban a Tatrangi FC korosztályos csapatai ellen. Az U16-os és U18-as alakulatok összesen tizenhét gól rúgtak és kettőt kaptak. Először az FK Csíkszereda U18-as csapata játszott a Tatrangi FC korosztályos gárdájával a csíkszeredai Márton Áron és Segítő Mária gimnáziumok mögötti műfüves pályán szerdán délben. A tatrangiak kezdőcsapatából heten 2000-es születésűek voltak, a korkülönbség pedig nemcsak a játékosok magasságában, hanem a mutatott játékban, a labdabirtoklásban és a labdajáratásban is azonnal megmutatkozott. A csíkiak már az első félidőben eldöntötték a meccset: negyvenöt perc után öt góllal vezettek. A második játékrészben újabb gólt szereztek (6-0), majd kiengedtek, így a vendégek említésre méltó kontrákat tudtak kialakítani. Sőt, a 75. percben egy ellentámadásban az FK hátvédjei magára hagyták a középen érkező tatrangi csatárt, aki a jobboldalról beívelt labdát könnyedén gurította el a csíkiak kapusa mellett (6-1). Ez a szépítő találat kissé felrázta az FK-t, így támadóbb lett a fiuk játéka. A meccs hajrájában büntetőrúgáshoz jutottak, amit értékesítettek, kialakítva a 7-1-es végeredményt. Az FK Csíkszereda gólszerzői: Czimbalmos Zalán, Dan Szabolcs, Gál Csaba (3) és Antal Hunor (2). U16: tíz gólt rúgtak A nagyok mérkőzése után délután kettőtől a kisebbek következtek. Ezen a meccsen is az előzőhöz hasonlóan alakult a gólkülönbség, legalábbis az első félidőben: a csíkiak negyven perc alatt öt gól rúgtak, így már ennyi idő alatt eldőlt a pontok sorsa.  A második játékrészre is maradt még gól a tarsolyban: a hazaiak újabb öt találatot szereztek, a vendégek pedig összehozták a szépítő találatukat. Eredmény: FK Csíkszereda U16 – Tartangi FC U16 10-1. A csíkiak gólszerzői: Kénesi Béla, Silion Sebastian (2), Szőke Alpár (3), kakasi Gellért (2), Pál Szabolcs, Csifó István. A szerdai meccsek abban mindenképp eltértek a megszokottaktól, hogy a román hadsereg egy különítménnyel volt jelen: az Iskola Másként elnevezésű program részeként katonai eszközöket állítottak ki a focipálya szomszédságában. Az FK Csíkszereda két korosztályos csapata legközelebb április 15-én Szászrégenben vendégszerepel.