Kevés játékidő a válogatottban

Két akadémistánk is érdekelt volt az elmúlt napokban a magyar illetve a román korosztályos válogatottban.

Antal Barna a román U18-as válogatottal Irországba utazott, ahol az elmúlt napokban két felkészülési mérkőzésre került sor. Játékosunk az első mérkőzésen, amelyet Románia 2-1-re elveszített, tagja volt a kezdő csapatnak. A Dan Oprescu és Daniel Florea edzőpáros azonban a félidőben lecserélte őt, majd a második találkozón, amelyet Románia 1-0 arányban megnyert, nem kapott szerepet.

Csala Tibort a magyar U17-es válogatottba hívták be az EB selejtező elitkörébe.

csala

Az FK Csíkszereda középpályása végig tagja volt a magyar válogatott keretének, de sem Szlovénia, sem Románia és sem Izrael ellen nem kapott játéklehetőséget. A magyar U17-es válogatott Szlovéniával 1-1-es döntetlent játszott, Romániát 2-0-ra verte, míg Izraeltől egy szerencsétlen öngóllal 0-1-es vereséget szenvedett és a csoport harmadik helyén végzett, így nem lesz ott az Európa bajnokságon.