Kiestünk a kupából

Bodzavásáron lépett pályára a Románia Kupa 5. fordulójában az FK Csíkszereda.

A piros-feketék ellenfele ezúttal nem a második ligás Gloria volt, hanem a harmadosztályban szereplő FC Metalul. Az összecsapásra a műfüves Cornel Negoescu stadionban került sor, ahol több száz néző foglalt helyet a lelátón, míg Csíkszeredában a Filmszereda fesztivál udvarán több mint 200 néző volt kíváncsi a találkozóra, amelyet kivetítőn lehetett követni, Ráduly Róbert Kálmán polgármester kommentárjával.

A mérkőzés első felében egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb helyzetet, gyakorlatilag nem érződött a két csapat közötti osztálykülönbség. A 27. percben aztán Barta Norbert villant meg és annak ellenére, hogy jó erővel rúgott a labdába, az sajnos a kapufán csattant. Alig telt el néhány másodperc, ismét a fiatal játékosunk teszi próbára a hazaiak kapusát, ezúttal egy távoli bal oldalról leadott lövéssel próbálkozik. A csíki helyzeteket követően a hazaiaktól Bardas kapás lövése is veszélyesen száll a piros-feketék kapujára, de szerencsénk van mellé megy. A 35. percben Erdei szabadrúgásból centerez, Mitra fejese is jó, kevéssel megy mellé. A folytatásban is a csíkiak veszélyeztetnek, előbb Juliá, majd Barta, de a gól elmarad. Az első félidő hosszabbításában negyedik szögletét végezheti el a Metalul és a hazaiak jobban koncentrálnak, Grăjdan fejelhet, jól találja el a labdát és megszerzik a vezetést: 1-0.

Valentin Suciu vezetőedző cserére szánja el magát és szünetben beküldi Edert, aki láthatóan jól száll be a játékba. Az 52. percben szabadrúgásból próbálkozik, majd nem sokkal később Juliá távoli lövése a kapufán csattan. A mérkőzés második kapufája, a bodzavásáriaknak ezúttal is szerencséjük van. A továbbiakban is inkább az FK próbálkozik, a hazaiak szabdalják a játékot és húzzák az időt, mindezt sikeresen teszik, hisz a csíkiak gödörbe kerülnek és nem tudnak komolyabb helyzetet kidolgozni. Sajnos a hátra maradt percek gyorsan eltelnek és az FK Csíkszereda kupa kalandja véget ér.

Románia Kupa 5. forduló: FC Metalul Buzău - FK Csíkszereda 1:0 (1:0)

Gólszerző: Andrei Grăjdan (46.)

FK Csíkszereda: Gyenge - Palmeş, Mitra, Lalic, Fodor (Berde 84.), Veres, Csürös (Eder 46.), Juliá, Erdei, Barta (Simó 66.), Bajkó.