Kisdöntőig meneteltek

Budapesten, a IX. UTE Nemzetközi Labdarúgó Tornán vett részt az FK Csíkszereda U8-as csapata múlt hétvégén.

A Bucsi Károly vezetőedző által felkészített csapatunk egy nagyon színvonalas nemzetközi tornán szerepelt, ahol hét országból érkeztek résztvevő egyesületek és összesen 102 csapat indult 8 korosztályban. Fiataljaink még a tornát megelőzően péntek délután barátságos mérkőzést játszottak a házigazda Újpest egyes számú csapata ellen és egy 4-4-es döntetlennel hangoltak a hétvégére.

IMG_8673

A IX. UTE Nemzetközi Labdarúgó Torna (ápr. 15-16) eredményei:

MTK U8 - U8 FK Csíkszereda 4-3 FK Csíkszereda U8 - U8 Békéscsaba 3-2 Tolna U8 - U8 FK Csíkszereda 1-6

IMG_9804

Negyeddöntő: UTE U8 - U8 FK Csíkszereda 0-2 Elődöntő: FK Csíkszereda U8 - U8 Videoton 2-2 (bü.3-4) Kisdöntő: Kiskunhalas U8 - U8 FK Csíkszereda 1-1 (bü. 3-1)

18035389_1542008879166499_596567588_n

Az FK Csíkszereda U8-as kerete: Karda Hunor, Turca Dragos, Miklós Balázs, Keresztes Alexander, Nyegre Kund, Máthé Apor, Biró Botond.

Bucsi Károly vezetőedző nyilatkozata a torna után:

"Csütörtök dél körül érkeztünk meg és miután elfoglaltuk a szállást, lazításképp a gyerekekkel moziztunk egyet. Másnap délelőtt fürdőzés volt az Aquaworldben, majd délután barátságos mérkőzést vívtunk a házigazda Újpest egyes számú csapata ellen, amelyen már megmutattuk, hogy nem csak kirándulni utaztunk a magyar fővárosba (4-4). Maga a torna szombaton kezdődött, ahol az MTK volt az első ellenfél, itt picit még izgultak a srácok, pár perccel a vége előtt 3-2 volt nekünk, amit nem tudtunk megtartani, végül 4-3-ra nyert az MTK. A következő két játékot megnyertük, így csoport másodikként jutottunk a negyeddöntőbe, ahol újra az Újpesttel találkozhattunk. Ezúttal egy nagyon jó, szervezett csapatjátékkal győztünk 2-0 arányban. Az elődöntőt büntetőrúgások után veszítettük el, miután a rendes játékidőben, még 5 perccel a vége előtt mi vezettünk 2-0-ra, tehát hajszálon múlott a döntőbe jutás. Az ellenfél az a Videoton volt, amely a döntőben 4-0-ra verte az MTK csapatát. A kisdöntőben sem volt nagyobb szerencsénk, ott a Kiskunhalas csapatával játszhattunk a bronzért, de sajnos ismét büntetőkkel kaptunk ki. A rendes játékidőben hiába vezettünk 1-0-ra, kihagytunk egy büntetőt, majd az ellenfél kiegyenlített. Összességében eddig ez volt a legjobb tornánk, Máthé Apor 10 gólt lőtt, de minden mezőnyjátékosunknak sikerült betalálnia az ellenfél kapujába. Jó volt a szervezés, a gyerekek jól érezték magukat, reméljük, hogy jövőben is ott leszünk."