Könnyed győzelem a KSE ellen

Kedvezett az időjárás szombaton az FK Csíkszereda - KSE Kézdivásárhely felkészülési mérkőzésnek, amelyet az előző napok időjárási viszonyaihoz képest mondhatni "csíki tavaszban" játszottak le.

[caption id="attachment_7101" align="aligncenter" width="595"]Fotó: Szép Zoltán Fotó: Szép Zoltán[/caption]

Húsz percig volt ellenfél a kézdivásárhelyi KSE labdarúgó csapata az FK Csíkszereda elleni mérkőzésen. A Márton Áron Gimnázium mögötti műfüves pályán lejátszott találkozó első perceiben a csíkiak nehezen lendültek bele a játékba és Kézdivásárhely ezt ki is használta, az első gólt ugyanis a vendégek lőtték. Ezután rendezte sorait a csapat és Csürös Attila révén előbb egyenlített, majd bedarálta ellenfelét az FK, amely félidőben 5-1-re vezetett. A gólszerzők közé feliratkozott csapatunk legendás tagja Ilyés Róbert is, aki a pályán ünnepelte születésnapját és láthatóan a játék minden egyes percét élvezte. Mérkőzés után mosolygósan megjegyezte, hogy amíg a játék számára örömet okoz és tud focizni, addig úgy érzi nincs gond! Kívánjuk, hogy még sokáig így legyen!

A második játékrészre Lengyel Roland vezetőedző szinte teljes egészében kicserélte a csapatot és talán emiatt az FK Csíkszereda ismét nehezebben lendült játékba. Ennek ellenére a piros-feketék összességében uralták a játékot és előnyüket is tudták növelni, így sima győzelem lett a vége.

FK Csíkszereda - KSE Kézdivásárhely 8:2 (Gólszerzők: Csürös Attila, Csiszer Balázs, Lukács Zsombor (2), Ilyés Róbert, Györgyi Arthur, Bajkó Barna, Czimbalmos Zalán).

Az FK Csíkszereda a következő felállásban kezdett: Horváth Adrián, Țepeș Andrei, Caludiu Gâlia, Lőrincz József, Szabó Géza, Tankó Előd, Csürös Attila, Lukács Zsombor, Ilyés Róbert, Csiszer Balázs, Györgyi Arthur. Játszott még: Nagy Barna, Majzik Adrián, Székely Ervin, Csonka Bonifác, Vízi Tamás, Antal Szilamér, Czimbalmos Zalán, Cătălin Savin, Lakatos Miklós, Bajkó Barna.

Mestermérleg: "Azt kértem a fiúktól, hogy élvezzék a játékot, ennek ellenére az első húsz percben nem annyira élveztük a játékot, de utána kezdtünk belejönni és megrúgtuk a góljainkat. Részben elégedett vagyok, részben viszont nem, mert a helyzetkihasználásunkkal még mindig gond van. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki volt, hogy már szinte üres kapura nem rúgtuk be, ezeket pontosítani kell. Ugyanakkor ezúton szeretnék boldog születésnapot kívánni Ilyés Róbertnek, aki ma gólt is lőtt, Isten éltessen!" - Lengyel Roland, vezetőedző.

Az FK Csíkszereda jövőhéten két felkészülési mérkőzést játszik előbb Székelyudvarhely, majd egy másodosztályú csapat ellen. De, a tervek szerint szombaton egy újabb hármas tornára kerül sor.