Küzdöttek és nyertek a csíki fiuk

Rendkívül fontos mérkőzést nyert meg az FK Csíkszereda a 3. Ligában: a csíki fiuk pénteken a Máramarosszigeti MSC-t győzték le 1-0-ra. Az FK hetedik a tabellán. Az első játékrész első felében a vendégek, a 15. perctől viszont már a hazaiak irányították a meccset. Annyira jól ment a játék, hogy a 28. percben meg is született a mérkőzés első – és mint kiderült egyetlen – gólja: Ilyés Róbert oldalról ívelte be a labdát a kapu elé, ahol a jól helyezkedő Czimbalmos Zalán a büntetőpont közelében levette a labdát, majd a hosszú felsőbe bombázta (1–0). A második félidőben próbált nyomást gyakorolni a vendégcsapat, de tulajdonképpen nem jutottak el említésre méltó helyzetig. A mérkőzés 73. percében sérülés miatt le kellett cserélni Lőrinczet (majd a meccs hajrájában Ilyést), de ez nem zavarta meg a csíkiakat: a négyperces hosszabbításban is kiválóan védekeztek. Játékosértékelő A mérkőzést eldöntő Czimbalmos Zalánt kérdeztük. „Nagyon jó meccs volt, érződött, hogy a csapat kezd összerázódni, mentálisan is rendben voltunk. S habár tudtuk, hogy egy jó hátterű, a feljutásért küzdő csapat ellen kell játszanunk, nagyon szervezetten védekeztük. Nem játszottunk alárendelt szerepet. A mérkőzés után az öltözőben is nagyon jó volt a hangulat, még azok is boldogok voltak, akik természetüknél fogva borúlátóbbak” – nyilatkozta az Fkcsíkszereda.ro honlapnak Czimbalmos Zalán. Eredmény: FK Csíkszereda – Máramarosszigeti MSC 1–0 (1–0). Gólszerző: Czimbalmos Zalán (28. perc). Az FK Csíkszereda összeállítása: Husar – Székely, Lőrincz (Tankó, a 73. perctől), Gâlia, Czimbalmos, Kovács, Csűrös, Majzik, Teut (Pál, 88.), Ilyés (Szőllősi, 84.), Moldován (Pataki, 60.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. A következő fordulóban, szeptember 19-én az FK Csíkszereda a Kolozsvári Sănătatea otthonában játszik. Fotó: Gecse Noémi Táblázat 1.Nagyváradi Luceafărul 3 3 0 0 9–1 9 2.Lénárdfalva 3 2 0 1 9–6 6 3.Alsógáld 3 2 0 1 8–5 6 4.Máramarossziget 3 2 0 1 6–3 6 5.Szászrégen 3 2 0 1 6–4 6 6.Kolozsvári Sănătatea 3 2 0 1 7–6 6 7.Csíkszereda 3 2 0 1 3–4 6 8.Fugyivásárhely 3 1 1 1 6–4 4 9.Nemeszsuk 3 1 1 1 3–4 4 10.Dési Unirea 3 1 0 2 5–7 3 11.Székelyudvarhely 3 1 0 2 4–7 3 12.Radnót 3 1 0 2 2–5 3 13.Almásbalázsháza 3 0 0 3 4–8 0 14.Zilah 3 0 0 3 0–8 0