Legjobb négy között a fiatalok!

Az FK Csíkszereda U17-es elit csapata bejutott a Románia kupa legjobb négy csapata közé, miután Zsilvásárhelyen hatalmas csatában sikerült győzni.

Zsilvásárhelyi Pandurii U17 – FK Csíkszereda U17 2-3 (2-2)

Gólszerzők: Solymosy Lehel (11m), Simó Csongi, Tamás Nándi.

FK Csíkszereda U17:

Bencze-Berkeczi, Kovács, Márton, Simó-Solymosy, Bara, Zsombori-Tamás, Toaso, Antal. Játszott még: Barta, Máthis, Balázs, Becze.

Meccskrónika:

Nagyon rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, mert egy védelmi hiba miatt már a 3. percben hátrányba kerültünk. Ez meg is látszott a csapat első 20 percben nyújtott teljesítményében, ahol a hazai csapat teljesen ránk jött és az agresszív játékával nem nagyon tudtunk mit kezdeni. A 20 percben jött a fordulat ahol az első szöglet után felpattant egy védőnek a kezére a labda és a jogosan megítélt büntetőt Solymosy Lehel értékesítette. Ettől a perctől átvettük a mérkőzés irányítását 7-8 szögletet harcoltunk ki és voltak oldal szabadrúgások is az ellenfél agresszív játékának köszönhetően, de a gólt megint a hazaiak szerezték egy buntető után ahol Kovács Dániel szabálytalankodott, de nem telt el 5 perc és egy oldalról Simó Csongi által elvégzett szabadrúgás után ami a védő fejéről került a kapuba kiegyenlítettünk. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Kovács Dani jól érkezik a kapu elé egy baloldali szabadrúgás után de 5 méterről centikkel a kapu mellé fejel. A második játékrészt jól kezdjük, rögtön az elején Tamás Nándi megveri ellenfelét a jobbszélen, de Antal 5 méterről a kapu fölé bombáz. A támadás megismétlődik ezúttal Antal nem vállalja el ballal és a visszahúzott labdával a védők menteni tudnak. Az 56. percben az ellenfél piros lapos kiállítás után megfogyatkozik, de az emberfölényt egy meddő játék irányításához volt elég, igazi helyzetet nem sikerült kialakítani. A cserékkel próbáltunk frisseséget hozni a játékba, de nem nagyon sikerült feltörni az ellenfél védőfalát. A vége előtt 3 percel egy baloldali Barta beadásra Tamás jól érkezik és közelről a hálóba fejel ezzel megszerezve a vezetést. A hosszabbításban Tamas kétszer szerezhetett volna gólt de Bencze bravúrjára is szükség volt, hogy megnyerjük a mérkőzést és be jussunk a Román Kupa elődöntőjébe!!!

Dusinszky Zoltán értékelése:
“Az első 20 percet leszámítva uraljuk a mérkőzést de az egyéni hibáknak köszönhetően mindig nekünk kellett futni az eredmény után és a srácok játéka, ha nem is volt látványos de küzdeni akarásból mindenki jelesre vizsgázott és sikerült megszereznünk egy olyan győzelmet ami feljogosítva arra,hogy elődöntőt jatszodjunk a Román Kupa megnyeréséért vívott küzdelemben!”