Legyőzték az éllovast

Meggyőző sikert aratott az éllovas Marosvásárhelyi Ladies ellen az FK Csíkszereda női csapata a második ligában.

Albu László együttese legutóbb márciusban 4-2-re kapott ki a Ladiestől, ezúttal azonban fordult a kocka. A 38. percben Nyéki, mintegy 25 méterről hatalmas gólt rúgott, így előnnyel mentek pihenni a lányok. Szünet után is többet birtokolta a labdát az FK, az 56. percben egy jobboldali beadást követően a vásárhelyi kapus kiöklözte a játékszert, a jól helyezkedő Kristály pedig az oldalkapufa mellé gurított: 2-0. Jól és okosan tartotta előnyét csapatunk, amely a végjátékban még kétszer vette be a Ladies kapuját. Egy labdakihozatal után Szőke okosan passzolt Bartalisnak aki a hosszúba vágta: 3-0. Nem sokkal később egy szép összjátékot követően Antal mélységben indította Szászt, aki nem habozott a bal alsóba rúgta a labdát és ezzel beállította a végeredményt.

Női Liga 2., 2. csoport, 11. forduló: FK Csíkszereda - Marosvásárhelyi Ladies 4:0 (1:0)

Gólszerzők: Nyéki (38.), Kristály (56.), Bartalis (81.), Szász (84.).

Sárga lap: Simon, Abos.

FK Csíkszereda: Tankó - Albu (Abos 83.), Simon, Boér, Szentes (Péter A. 70.), Nyéki, Szőke (Demény 85.), Antal, Györgyicze (Nagy 70.), Kristály (Szász 57.), Bartalis.

Marosvásárhelyi Ladies: Tóth - Nagy, Egyed, Timár, Krall, Tamás, Dávid, Adorján, Székely, Bíró, Nagy.

Albu László vezetőedző nyilatkozata:

"Többet birtokoltuk a labdát az ellenfélnél és jobban is játszottunk náluk. A kapusunk nagyon jól védett, nagy meccset csinált. Örvendek, hogy a fiatalokat is be tudtam tenni, nagyon meg vagyok elégedve a lányokkal. Hétvégén is kötelező győzelem."