Legyőztük a Petrolult!

A labdarúgó harmadosztályú bajnokság kényszerszünetét is hasznosan töltötte az FK Csíkszereda.

Bálint László György csapata szombaton Tatrangon játszott egy utolsó felkészülési mérkőzést a bajnoki rajt előtt. A piros-feketék ellenfele az FC Petrolul Plojest volt, amely jelenleg a harmadosztály harmadik csoportjának éllovasa. Az összecsapásra rendkívül hideg időben került sor, de a tatrangi műfüves pálya megfelelt az elvárásoknak.

BMB_1139_1600x1068

A találkozó első komolyabb helyzete a plojestiek előtt adódott, Marius Chindris révén, akinek lövését Horváth védeni tudta.

BMB_1122_1600x1068

A 13. percben az FK került helyzetbe és Eder Gonzalez közeli fejese a plojestiek hálójában kötött ki: 1-0!

Tíz perccel később szabadrúgásból veszélyeztettünk, Györgyi Arthur úgy 20-22 méterről próbálkozott, de az ellenfél kapusát nem sikerült becsapni.

BMB_1138_1600x1068

Szünet után is küzdős, kemény mérkőzés volt, amely során a játékvezető két kiállítást is eszközölt, előbb Andor (59. perc), majd Ichim (69.) mehetett hamarabb zuhanyozni. Ennek ellenére a plojestiek még kétszer egyenlíthettek volna, előbb a 78. percben egy távoli lövésből, amelyet Horváth szögletre mentett, majd a 83. percben egy közeli fejesből, akkor viszont a labda a középső kapufa fölé ment. Az FK Csíkszereda győztesként hagyta el a tatrangi pályát és bizakodva várja a Kézdivásárhely elleni március 10-i bajnoki rajtot.