Legyőztük az ASA-t!

Ami nem sikerült szeptemberben, az sikerült ma a Románia Kupában. U17-es csapatunk legyőzte a Marosvásárhelyi ASA-t és bejutott a legjobb 16 közé.

Vég Csongor csapata a center pályán fogadta a marosvásárhelyieket, akiket talán meg is lepett az új helyszín, hiszen korábban a műfüves pályán mérték össze tudásukat. A találkozóra többen is kíváncsiak voltak, így osztálytársak és barátok is kilátogattak a mérkőzésre.

DSC_0730

Az első félórában több helyzetet is kidolgoztak a csíkiak és két alkalommal sikerült is bevenni az ASA kapuját, mindkétszer Simó Csongor volt eredményes.

A második félidőben úgy tűnt mintha a csíki fiúk az öltözőben maradtak volna, kapkodni kezdtek és magukra húzták az ellenfelet. Az ASA ezt ki is használta és a 65. percben Török Dávid révén szépítettek. A gól után összekapták magukat a srácok és előbb Suciu Toni próbálkozott egy fejessel, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt, majd Szfárli Hunor az utolsó percben beállította a végeredményt.

U17-es Románia Kupa, első forduló: FK Csíkszereda - Marosvásárhelyi ASA 3:1 (2:0) Gólszerzők: Simó Csongor (9. és 12. perc), Szfárli Hunor (80. perc).

FK Csíkszereda U17: Csegedi - Rácz, Purguly, Badi, Partene, Incze, Máthis, Simó, Szfárli, Suciu, Ferencz. Játszott még: Bencze, Csala, Kővári.

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

"A héten foglalkoztunk azzal, hogy nincs szükség vérbosszúra az ASA ellen, de nyílván felhívtam a csapat figyelmét, hogy legyezgesse a férfi hiúságunkat, hogy egy gólon múlott az, hogy nem mi szereplünk az Elit Ligában, hanem az ASA. Ez egy olyan mentális tényező volt, amit meglehetett lovagolni, nyílván arra is felhívtam a figyelmet, hogy ne pörögjünk túl, ne egy revans vágy fűtse a csapatot, hanem inkább a győzelemnek az elérése. Ez a része úgy érzem sikerült is, úgy kezdtük a meccset, ahogy azt egy hazai csapatnak kell kezdeni és az első harminc perccel maradéktalanul elégedett vagyok. De, mivel fiatalemberekről van szó, 2-0-ás vezetésnél elhittük, hogy itt majd lehet extra dolgokat is csinálni, tehát egy picit túl variálták a kulcsposztokon lévő játékosok a futballt és ott belevesztünk a labdabirtoklásba, nem kezdtünk el célirányosan előrefelé játszani úgy, ahogy azt megtettük az első harminc percben. Szerintem már az első félidő utolsó tíz percében volt jel arra, hogy szétesik a játékunk, sajnos a második félidőben ez folytatódott, de örülök, hogy ennek ellenére győztesen hagytuk el a pályát."