Legyőztük az éllovast!

Teltház előtt győzte le az éllovas Bákói Aerostart az FK Csíkszereda.

A harmadosztályú bajnokság első csoportjának rangadója gyönyörű napsütésben és remek hangulatban vette kezdetét. A piros-feketék mielőtt pályára léptek, lepacsiztak Stoplival az FK kabalájával, majd nagy lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe.

_GAK2857

Az első percekben a vendég bákóiak többet birtokolták a labdát, de ennek ellenére az első veszélyesebb helyzetet a csíkiak jegyezték. A 7. percben Soufiane Jebari szerzett labdát a középpályán, majd két játékost kicselezve adta át a labdát Magyarinak, aki remekül futott el jobbszélen, beadását pedig a nagy lendülettel érkező Soufiane Jebari fölé rúgta. Két perc múlva a bákóiak gólkirálya Vraciu veszélyeztet, majd a 11. percben Horvátnak kell mentenie!

_GAK2999

A 15. percben az FK középpályása Soufiane mintegy húsz méterről lövi rá és a játékszer becsapja a bákói kapust: 1-0!

_GAK3176

A gól után mintha megnyugodott volna a csíki csapat és játéka ezáltal magabiztosabbá vált. A 29. percben Magyari a tizenhatos vonalán cselezget, majd hirtelen rálövi, de a kapusnak sikerül szögletre mentenie. Hat perc múlva Györgyi végezhet el egy szabadrúgást, beadott labdáját Lőrincz fejeli rá, de nem találja el jól a labdát és Potcoava tisztázni tud.

_GAK3191

A 40. percben Fabio előtt hatalmas lehetőség adódik, de nem tudja becsapni a kapust. Nem sokkal később Kilyén lódul meg a jobb oldalon, beadását Magyari közelről a kapuba fejeli: 2-0!

_GAK3080

Szünet után növelhetné előnyét az FK, de Soufiane lövése néhány centivel fölé megy, majd Kilyén is helyzetbe kerül, de nem tud élni vele és nagyon fölé rúgja. A 65. percben frissít az FK edzője és Bajkó helyett Hodgyait küldi be, majd négy perc múlva kényszercsere következik, mert Lőrincz József lesérül, így helyét Benkő-Bíró Norbert veszi át.

_GAK3195

A 74. percben újabb bravúr Horváttól, aki egy baloldali bákói szabadrúgást semlegesít. A folytatásban Hodgyai előtt óriási lehetőség adódik, a fiatal csatár lövését bravúrral védi Potcoava, majd a frissen beállt Eder próbálkozik egy távoli lövéssel. A 79. percben Hodgyai óriásit sprinttel és eljut a tizenhatosig, majd becsapja az egyik bákói védőt, remekül passzol Magyarinak, aki egy lövőcsel után a hálóba rúgja: 3-0!

_GAK3388

A gól után valósággal felrobban a csíkszeredai lelátó és a közönség ünneplésbe kezd. Öt perc múlva Csiszer Balázs időhúzás miatt megkapja második sárgalapját, így az FK tíz emberrel marad, de az eredmény már nem változik!

FK Csíkszereda–Bákói Aerostar 3–0 (2–0)

Gólszerzők: Soufiane Jebari (15.), Magyari Szilárd (43. és 79.).

Kiállítva: Csiszer Balázs (84.)

FK Csíkszereda: Horvát Adrián – Ilyés Róbert (Eder Gonzáles, a 75.), Lőrincz József (Benkő-Bíró Norbert, 69.), Csiszer Balázs, Fabio Oliveira, Mitra Szilárd, Györgyi Arthur, Kilyén Szabolcs, Magyari Szilárd (Antal Barna, 85.), Soufiane Jebari, Bajkó Barna (Hodgyai László, 65.).

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Nagyon értékes három pontot szereztünk, gratulálok a csapatnak! Köszönöm a szurkolótábornak és a nézőknek ezt a nagyon nagy segítséget. Nagy volt a nyomás rajtunk, de a fiúk taktikailag nagyon jól játszottak és tudtuk jól mit próbál játszani a bákói csapat. Zártuk a hosszú labdáikat és nagyon jól kizártuk a játékból a két csatárt is, majd gyorsan indítottuk a támadásainkat és talán ebben volt a siker kulcsa. Úgy érzem még legalább egy gólt tudtunk volna rúgni, de most ez a 3-0 is nagyon jó! Fontos, hogy már készülni kell a következő meccsre, hisz szerdán Szászhermányban játszunk, ezért a legfontosabb a játékosok regenerációja."

Győzelmével az FK Csíkszereda a tabella harmadik helyén áll, mindössze három pontra az éllovas Bákótól, de a csíkiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. A csapat legközelebb szerdán, Szászhermányban játszik.

A mérkőzés gólösszefoglalóját itt nézheti meg.