Legyőztük az éllovast!!

Legyőzte a listavezető Kolozsvári Ardealult az FK Csíkszereda U17-es csapata!

Dusinszki Zoltán és Incze Tibor csapata a héten már másodszor játszott a kolozsváriakkal, ezúttal az U17-es elit bajnokságban és hazai pályán. Azt a Kolozsvári Ardealult fogadtuk, amely listavezető és mindössze egyszer szenvedett vereséget a bajnokságban. Ennek ellenére a piros-feketék remek csapatjátékkal rukkoltak elő és nagy akarattal fociztak, aminek meglett az eredménye, 3-0-ra nyert a csapat! Azt is mondhatnánk, hogy lélektanilag fontos győzelmet aratott együttesünk, amely ezzel a győzelemmel megerősítette az elit bajnokságban elfoglalt negyedik helyét és tíz pontra megközelítette a listavezető Kolozsvárt. De, ami még fontosabb, hogy a fiúk bebizonyították, hogy az Ardealul csapata igenis verhető!

FK Csíkszereda U17 - U17 Ardealul Kolozsvár 3-0 Gólszerzők: Kovács Dániel, Solymosy Lehel (11m), Becze Tamás.

U17

FK Csíkszereda U17: Bencze - Balázs, Márton, Kovács, Berkeczi - Csala, Solymosy, Simó, Antal - Barta, Tamás. Játszott még: Becze, Marucza, Tankó.

Dusinszki Zoltán vezetőedző mérkőzés utáni nyilatkozata:

"Egy kicsit megilletődve kezdtük a mérkőzést, talán azért mert ez a csapat vezeti a bajnokságot és ezért az első 25 percben kapkodó volt a játékunk a támadásban. Nem próbálkoztunk labdabirtoklással csak mindig a csatárokra játszottunk meredeken, viszont a védekezésünk kellően agresszív volt, hogy az ellenfél ne tudjon helyzeteket kialakítani. Mi szögletekből tudtunk veszélyesek lenni, a támadásban Kolozsvár egy lesgyanús helyzetből ziccerbe került, de Bencze hárított. A második félidőben már bátrabban jöttünk ki, többet tudtuk birtokolni a labdát és ezért megint csak eljutva a szögletekig, egymásután jöttek a helyzetek, amiből sikerült egy lélektanilag fontos győzelmet behúzni. Kiemelném a csapat akaratos, agresszív játékát, amivel sikerült meglepni ellenfelünket. Ez a mérkőzés és az eredmény biztató a Románia Kupa elődöntő visszavágója szempontjából, reményt adva, hogy egy hasonló játékkal sikerül pozitív eredményt elérni."

A mérkőzés gólösszefoglalóját ide kattintva nézheti meg.

17553794_437569296591694_8103793834899785019_n

Az U17-es csapatunk az elit bajnokság 19. fordulójában, április elsején a Marosvásárhelyi Kiválósági Központ otthonában lép pályára.