Legyőztük Szászrégent

Ködben és hidegben kezdődött az FK Csíkszereda felnőtt csapatának felkészülési mérkőzése, de a végére még a nap is kisütött. Az ellenfél ezúttal Szászrégen volt, amely tavaly nyáron felkészülési meccsen csúnyán elbánt csapatunkkal, így élt a bosszúvágy a fiúkban. Lengyel Roland vezetőedző a Nagy Barna – Majzik Adrián, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Vízi Tamás, Csürös Attila, Cătălin Savin, Lukács Zsombor, Ilyés Róbert, Györgyi Arthur, Bajkó Barna felállásban kezdett. Az első húsz percben a vendég szászrégeniek irányítottak, az FK Csíkszereda támadójátéka döcögösen indult és az első félidőben nem is volt komolyabb helyzete a csapatnak.

[caption id="attachment_7080" align="aligncenter" width="595"]Fotó: Szép Zoltán Fotó: Szép Zoltán[/caption]

A második félidő 57. percében Bajkó Barna a tizenhatoson belül egy rövid átvételből, bal lábbal kilőtte a hosszú sarkat, majd két perc múlva a próbajátékon levő nagyváradi Lukács Zsombor a jobbfelsőbe küldte a labdát, 2:0. A 72. percben Bajkó Barna tiszta helyzetben növelhette volna az előnyt, de fölé rúgta. Hat perccel később már nem hibázott és Czimbalmos Zalán közeli átadásából beállította a végeredményt.

FK Csíkszereda - Szászrégeni Lendület 3:0

Gólszerzők: Bajkó Barna (57. és 78. percben), Lukács Zsombor (59. perc)

Nagy Barna – Majzik Adrián, Csonka Bonifác, Lőrincz József, Vízi Tamás, Csürös Attila, Cătălin Savin, Lukács Zsombor, Ilyés Róbert, Györgyi Arthur, Bajkó Barna. Játszott még Lakatos Miklós, Horváth Adrián, Antal Szilamér, Caludiu Gâlia, Szabó Géza, Tankó Előd, Czimbalmos Zalán, Csiszér Balázs.

[caption id="attachment_7050" align="alignleft" width="595"]Fotó: Tóth Emese Fotó: Tóth Emese[/caption]

Mestermérleg: "Előző nap két nagyon kemény edzésünk volt, az első húsz percben ez azért látszott, monoton volt a csapat. Ahogy telt az idő, egyre jobban összeérett a játékunk, kezdtük átvenni az irányítást. Nagyon sokszor kerültünk az ellenfél mögé, sajnos ezeket a lehetőségeket nem tudtuk gólra váltani. A második félidőben is irányítottuk a meccset utána már jó ritmust tudtunk diktálni, meg is lőttük a góljainkat. Azt gondolom, hogy egyértelműen mi irányítottuk a mérkőzést, megérdemelten nyertünk!" - Lengyel Roland vezetőedző.