Liga 2: Döntetlennel avattuk az esti világítást

Kisebb ünnepséggel vette kezdetét az FK Csíkszereda - Kolozsvári Universitatea második ligás mérkőzés, amelyen fel avatták az esti világítást.

Elsőként Claudiu Breban kivitelező át adta Szondy Zoltánnak az esti világítás távirányítóját, majd ezt követően Răzvan Burleanu a Román Labdarúgó Szövetség elnöke, Erdélyi Rudolf Zalán a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. vezérigazgatója és Ráduly Róbert Kálmán Csíkszereda polgármestere vágta el a piros-fekete színű szalagot, ezáltal hivatalosan is fel avatva a stadion esti világítását.

A mérkőzés csíki helyzettel indult, Kálmán Szilárd már az 50. másodpercben ziccerben találja magát, de mellé rúgta. Nem sokkal később Eder indítja a balszélen Bajkót, aki berúgja középre az érkező Kálmánnak, a lövés azonban elakad egy védőn, a kipattanó Ederhez kerül, de az ő lövése fölé száll.

A 22. percben az első komolyabb kolozsvári helyzetre kerül sor, Da Costa támad a balszélen és jó helyzetből rúghatja kapura, szerencsénk van, kevéssel ugyan, de mellé megy. Három perc múlva egy csíki szögletet követően Magyari jó erővel találja el a labdát, de a játékszer fölé megy.

A 30. percben gyönyörűen hozzuk fel a labdát, Eder jó pozícióból rúghatja kapura, de lövését a kolozsvári kapus bravúrral védi. Négy perc múlva a vendégek veszélyeztetnek, előbb Bordás hárít, majd Palmes tisztáz. A veszély azonban nem múlik el, nem sokára Csonka ment hatalmasat. A 36. percben Palmes jó ritmusban fut el a jobbszélen, beadása Bajkó felé száll, de nem éri el rendesen és összecsúszik a kapussal. A félidő végéhez közeledve újabb komoly helyzetet hagy ki a piros-fekete együttes, Berde fejjel megtolt labdájába Bajkó közelről kapura rúghat, de Dur kapus ismét jó helyen áll. A vége előtt Casiadi megszerezhetné a vezetést, távolról leadott lövését a kapus épp, hogy eléri.

Szünet után kolozsvári helyzettel indul a mérkőzés, Pop szabadrúgását Bordás öklözi ki. Az 52. percben Kálmán szabadrúgását Mitra fejeli kapura, de a labda mellé száll. A folytatásban két kolozsvári helyzetet is megúszunk, előbb a vendégek rúgják fölé, majd Bordás öklözi ki a labdát a tizenhatosból. Valentin Suciu közben cserére szánja el magát, Bajkó helyett érkezik a brit Romaric Logon, aki komoly sérülésből épült fel. A csatár remekül száll be a játékba, előbb Magyarinak passzol nagyon pontosan, aki remek helyzetben találja magát, de lövése sajnos mellé megy. Ami, nem sikerült néhány másodperccel korábban, sikerül a 65. percben, amikor ismét Logon szolgálja ki Magyarit pontos passzával, tavalyi gólkirályunk pedig nem hibázik, gyönyörű gólt rúg: 1-0.

A 71. percben Magyari duplázhatna, de nem él a lehetőséggel. Két perc múlva Pirvulescu fejesével már a fehér-fekete mezesek veszélyeztetnek. Felgyorsul a játék közben és helyzet helyzetet ér, előbb Eder ugratja ki Kálmánt, aki jó helyzetből lőhet, a kapus azonban parádézik, ezt is ki védi.

A 76. percben egy jobboldali szabadrúgáshoz jut a kolozsvári alakulat és egy les gyanús helyzetből Crăciun fejese a kapuban köt ki: 1-1. Az egyenlítő gól után frissíteni próbálnak a csíkiak két cserét is eszközölnek, de az eredmény nem változik.

Liga 2, 9. forduló: FK Csíkszereda - Kolozsvári Universitatea 1:1 (0:0)

Gólszerző: Magyari (65.) illetve Crăciun (76.)

FK Csíkszereda: Bordás - Palmes, Mitra, Csonka, Simó, Casiadi, Berde (Veres 81.), Eder, Kálmán (Barta 87.), Magyari, Bajkó (Logon 61.).