Liga 2 | Magabiztosan nyertük a rájátszás első meccsét

Kovács Lóránt büntetőjével és Kruzikas Ignas közeli találatával legyőztük a CSM Slatina gárdáját szombaton, az alsóházi rájátszás első találkozóján. A második gól előtt Schieb Marvin alakított nagyot.

Kora tavaszi, hűvös szél fogadta a mérkőzésre kilátogató nézőket, az elmúlt forduló lelátói csendje után ismét felhangzott a biztatás a szurkolótáborból. Ha nem is gyűlt össze nagyszámú közönség, akik kilátogattak minden jó hazai megoldást tapssal jutalmaztak. A hangulatot a csapat a játékával igyekezett fokozni, az első percekben egyértelműen sikerült fölényt kialakítanunk. A 4. percben Stančič Dino érkezett jól a kapu el Jebari labdájára, ám a vendégek kapusa hajszállal megelőzte. Az első negyed óra Jebari blokkolt lövésével zárult, majd a 16. percben szintén ő emelt fölé egy szabadrúgást 21 méterről.

Fél óra játék után a hazai iram némileg alábbhagyott, ám a Slatina gyakorlatilag semmiféle veszélyt nem jelentett Gyenge Szilárd kapujára A félidő hajrájában is inkább FK-helyzeteket jegyezhettünk fel. Előbb egy szögletet követen Szondi Botond fejelt fölé, majd Kovács Lóránt és Kovács Márk lövései jelezték, hogy játékosaink csak a győzelmet tudják elfogadni ezen a napon és ezért mindent meg is tesznek.

Sima lett a vége

A második játékrész is hasonlóan kezdődött. Igyekeztünk fokozni a nyomást, aminek az 55. percben meg is lett az eredménye. Stančič Dino bal oldali beadása a 16-oson belül tartózkodó Mitran Ionuț jobb könyökét találta telibe és a bíró pedig a büntetőpontra mutatott. Amint azt az idény során megszokhattuk a büntető elvégzését Kovács Lóránt vállalta és érdekes körülmények között, a vendégek kapusának hathatós közreműködésével ezúttal is gólra váltotta azt. Kovács arra számítva, hogy a hálóőr sarokra vetődik lágyan középre emelt és rendhagyó megoldása annyira meglepte a kapu közepébe maradó szlatinai hálóőrt, hogy ő a bal oldalhálóba öklözte a labdát (1–0). Ez volt idén Kovács Lóránt hetedik értékesített büntetője és kilencedik bajnoki gólja.

A továbbiakban leginkább a sárga lapokról és a cserékről szóltak a percek. Mindkét oldal igyekezett frissíteni. Ez a Bajkó Barna által vezetett hazai kispadnak sikerült jobban. A 82. percben miután Schieb Marvin a bal odalon gyors egymásutánban Oprescu Davidot és Mitran Ionuțot is bebőrözte, a kapu előterében remekül mutatkozó Kruzikas Ignast játszotta meg. A Stančič Dino helyére két perccel korábban érkező litván középcsatár a labdaátvétellel lerázta közvetlen ellenfelét, majd a játékszert fordulatból hat méterről, ballal a kimozduló Pop Ionuț lábai között a hálóba vágta. (2–0). Kruzikas első labdaérintésével megszelídítette, másodikkal pedig bevágta! Ignas negyedik bajnokiján a második gólját szerezte.

A hajrá már nem tartogatott különösebb izgalmakat, csapatunk megtörte az öt forduló óta tartó sikertelenséget és győzelemmel kezdte az alsóházi rájátszást. Folytatás április 2-án a Temesvári Politehnica otthonában.