Liga 2: Nagy zakó Aradon

Teltház előtt, mintegy 3000 szurkoló jelenlétében lépett pályára Aradon az FK Csíkszereda.

Közben a csíkszeredai Mikó várban kialakított szurkolói udvar is megtelt, egy adott pillanatban minden szék és pad elkelt, így mintegy 300 szurkoló tekintette meg a kivetítőn az összecsapást.

Mivel az aradi UTA stadion még nem készült el, ezért a Motorul műfüves pályán zajlott a küzdelem. A fehér-fekete szerelésben játszó csíkiak jobban kezdték a találkozót, az első komolyabb helyzet a 12. percben történt, Eder remekül indította Bara Leventét a jobboldalon, fiatal játékosunk jól passzolt középre, de Hodgyai nem éri el a labdát.

15. percben újabb csíki helyzet, Erdei távoli lövése jól helyezett, de az aradiak kapusa résen van. A folytatásban is érezhető, hogy a házigazdák nehezen és körülményesen tudnak ki jönni a saját térfelükről. Fél órányi játék után láthatjuk az első komolyabb aradi helyzetet, Tomozei tör be a tizenhatosba, műesést színlel, de a játékvezetőt nem tudja megvezetni, sárga lappal díjazza.

A 35. percben Rus lőhet kapura lendületből, de a csíkiak montenegrói kapusa ki futva óriásit véd. Négy perc múlva már csíki helyzetet láthatunk, Erdei baloldali beadásáról Hodgyai lecsúszik, Bara azonban odaér, de nem tudja átrúgni az aradi védő alatt.

Szünet után mindössze három perc alatt az aradiak kétszer is veszélyeztetik Ljuljanovic kapuját, de szerencsénk van. Az 53. percben Hodgyai kerül nagy helyzetbe, senki által nem zavartatva kapura rúghat, de fölé megy. Ami, nem sikerült az FK Csíkszeredának, az sikerült a túloldalon egy gyors ellentámadásból, Rus két védő között is a hosszúba gurítja: 1-0.

Valentin Suciu közben cserékkel próbálja frissíteni csapatát, de ugyanezt teszi az aradiak edzője Bálint László György is. A 77. percben Rus duplázhatna, de mellé rúgja. A mieink nyomás alá kerülnek és a hazaiak érezhetően a második félidőben gyakorlatilag lefociznak bennünket. A 87. percben újabb gyors ellentámadásba lendülnek az aradiak és az FK védelme ki nyílik, Rus pedig duplázik: 2-0.

A hosszabbításra is marad még helyzet, miközben a mieink kétségbeesetten próbálnak szépíteni, újabb ellentámadás következik, Eder csak szabálytalanul tudja megállítani a hazaiak játékosát és a játékvezető büntetőt ítél. Ursu nem hibázik berúgja: 3-0. A végére marad még egy csíki szabadrúgás, de Jebari is tehetetlen, fölé rúgja. Az aradi UTA megérdemelten nyer, de az eredmény talán túlzás.

Aradi UTA - FK Csíkszereda 3:0 (0:0)

Gólszerzők: Rus (54., 87.), Ursu (92. büntetőből)

FK Csíkszereda: Ljuljanovic - Majzik, Csonka, Lalic, Simó, Veres, Eder, Bara (Barta 81.), Jebari, Erdei (Magyari 63.), Hodgyai (Juliá 53.).

A mérkőzést teljes terjedelmében, magyar nyelvű kommentárral itt nézheti vissza: