Liga 3 | Vereséggel búcsúzott farmcsapatunk a hazai pályától

Kétgólos vereséggel zárta hazai mérkőzéseinek sorát liga 3-as farmcsapatunk szombaton kora este. A Rapid Brodoc jól használta ki lehetőségeit, míg Demény Norbert tanítványai a legnagyobb helyzeteket sem tudták gólra váltani. Bujdosó Szilárd kiállítása miatt az utolsó fél órában emberhátrányban futballoztunk.

Hűvös időben és vendéghelyzettel indult farmcsapatunk utolsó hazai bajnoki mérkőzése a 2022/2023-as szezonban. A 7. percben Becze Máthé Mátyásnak kellett mentenie, egy perccel később pedig az ellenfél hálóőre, Dragomir Alexandru szedte ki Bujdosó Szilárd jól helyezett lövését a bal felső saroknál. A 10. percben ismét Becze védett jól egy bal oldali lövést követően. A 21. percben megszületett a vendégek vezető találata, Anghel Codruț kapott jó labdát jobb oldalon, a 16-os sarkához érve kilőtte a hosszú sarkot, Beczének esélye sem volt a hárításra (0–1). A 25. percben Sebestyén Botond tekert a jobb kapufa mellé mintegy 22 méterről. A szünet előtt Nagy Botond jó kiugrását is feljegyezhettük, ám a vendégvédők az utolsó pillanatban szögletre mentettek, így odalett a lehetőség.

Hármas cserével próbálta frissíteni csapatát Demény Norbert vezetőedző. Nagy Botond, Dencsák Kristóf, és Suciu Toni szálltak le, helyettük érkezett a pályára Hodgyai László, Kárándi Botond és Baga István Szabolcs. A 47. percben Szin Ferenc adott haza életveszélyesen, üggyel-bajjal tudtunk hárítani a kialakult helyzetet követően. Az 50. percben nagy esélyt szalasztottunk el az egyenlítésre, Sütő Zalán nagyszerű bal oldali fejese szállt el a hosszú sarok fölött kevéssel. Az 54. percben érkezett a második vendégtalálat. Codreanu iramodott meg a jobb oldalon egy hozzá pattanó labdával, beadása egyedül találta középen Anghel Codruțot, aki 6 méterről nem hibázott (0–2).

Az 57. percben Bujdosó Szilárd elkésett becsúszása miatt sárga lapot kapott, majd reklamált, amit a játékvezető azonnali piros lappal torolt meg. Így a kétgólos hátrány ledolgozására még kevesebb esély mutatkozott a hátralévő bő fél órában. Még tíz emberrel is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre. A 70. percben Sütő Zalán jobb oldali betörése után lőtt el a hosszú sarok mellett. A 79. percben ismét Becze mentett nagyot egy bal oldalra tartó próbálkozásnál. A hajrára Fazakas Henrik és Birtalan Tamás is beszállt. Utóbbi lábában maradt a szépítő gól. A lefújás előtti pillanatokban a kapussal szemben állva nem tudta értékesíteni a ziccerét. Így maradt a kétgólos vendégsiker. A következő fordulóban szabadnapos lesz a csapat, majd Miroslaván zárja a bajnokságot.