Már a félidőben eldöntöttük

Itthon tartotta a három pontot az FK Csíkszereda a harmadosztályú bajnokság 14. fordulójában.

Kevés néző volt kíváncsi a piros-feketék idei utolsó hazai összecsapására, pedig ez a csapat többet érdemelne. A csíki klub komoly erőfeszítéseket tett azért, hogy a pálya játékra alkalmas legyen hisz a hét elején lehullott nagy mennyiségű havat el kellett takarítani. A találkozó helyenként az iszapbirkózásra hasonlított, de a hazai csapat jobban állta a sarat mint a tasnádiak és gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt a párharc végkimenetele.

fk_csikszereda_tasnad_ga-35

Az első gólra nem kellett sokat várni, az FK a 10. percben vezetést szerzett, miután Soufiane Jebari szögletből beadott labdáját Mitra Szilárd befejelte: 1-0.

fk_csikszereda_tasnad_ga-54

Három perc múlva Majzik szabadrúgásból próbálkozott, de lövése a kapus kezeiben landolt. A 16. percben Antal remekül indította Bajkót, akit Varga csak szabálytalanul tudott szerelni. Három perc múlva Eder-Majzik összjáték után Bajkó érkezik a beadásra, de elcsúszik. A 20. percben a vendégcsapat első komolyabb helyzetét láthatjuk, de Vadan lövése fölé megy. A folytatásban Eder kétszer is helyzetbe kerül, először a kapus véd hatalmasat, második alkalommal pedig óriási ziccerben fölé rúgja. A 29. percben egy szögletrúgást követően a kapu előtti nagy kavarodást Fabio használja ki és góljával már: 2-0.

fk_csikszereda_tasnad_ga-45

Két perc múlva az előző gól szerzője Fabio a tizenhatoson belül szabálytalankodik és a játékvezető tizenegyest fúj. A büntetőt Anton végzi el, de Somogyi bravúrral hárítja, marad a 2-0. De, nem sokáig hisz a 41. percben Bajkó gyönyörű góljával már 3-0-át mutat az eredményjelző és az FK megnyugtató előnyre tesz szert. A félidő vége előtt Antal még rúg egy kapufát, de az eredmény már nem változik.

fk_csikszereda_tasnad_ga-72

Szünet után biztonsági játékra rendezkedik be az FK és a félidő első felében Bajkó többször is helyzetbe kerül, de két alkalommal is lest fújt a partjelző. A 64. percben Antal tör be a tizenhatosba, de utolsó pillanatban szerelni tudják. A 71. percben Bajkó óriási ziccert hagy ki, Györgyi remek passzát, közelről a kapusba rúgja. A folytatásban a tasnádiak is felpörögnek, próbálnak szépíteni, de komolyabb helyzetet nem tudnak kidolgozni. A 78. percben hosszú sérülés után visszatér Hodgyai László, aki Bajkó Barnát váltja. A szintén második félidőben becserélt Pál Kristóf kétszer is gólhelyzetbe kerül, de a fiatal játékos nem tud élni a lehetőséggel. A hosszabbítás perceiben Hodgyai növelhetné az FK előnyét, de előbb a tasnádi kapusnak sikerül mentenie a gólvonalról, majd második alkalommal csatárunk rúgja mellé a labdát. Valentin Suciu legényei küzdelmes mérkőzésen győztek és fontos három pontot szereztek.

FK Csíkszereda - FC Tasnádi Unirea 3:0 (3:0)

Gólszerzők: Mitra (10.), Fabio (29.), Bajkó (41.)

FK Csíkszereda: Somogyi - Majzik, Mitra, Berde, Fabio, Veres, Eder (Csürös 84.), Jebari (Pál 62.), Antal, Bajkó (Hodgyai 78.), Nagy (Györgyi 70.).

fk_csikszereda_tasnad_ga-81

Valentin Suciu vezetőedző nyilatkozata:

"Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, sajnos nem sikerült mindegyiket berúgni, óriási helyzeteket hagytunk ki. Az nagyon jó, hogy sok helyzetet összehoztunk, de sajnos a védelemben még mindig csinálunk olyan tévedéseket, példa ugye a tizenegyes, amely egy szabályosan megítélt büntető volt, szóval nem szabad ilyen tévedéseket csinálni, főleg nem a tapasztalt játékosoknak. Ezen még dolgozni kell, remélem, hogy az utolsó mérkőzésre jól feltudunk készülni, örvendenék, ha mindenki egészséges lenne. Szerintem a Somogyi által kivédett büntető egy kulcsmomentuma volt a mérkőzésnek, ha azt nem védi ki alakulhatott volna másképp is a találkozó. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és a legfontosabb, hogy megszereztük a három pontot."