Megérdemeltük volna a győzelmet

Zuhogó esőben, de ennek ellenére teltház előtt vette kezdetét az FK Csíkszereda - FC Szászhermány rangadó.

Érződött a mérkőzés fontossága, hisz nemcsak a csíkszeredaiak, hanem a környékbeli falvak lakói is kíváncsiak voltak a találkozóra, sőt még a sepsiszentgyörgyi Székely Légió szurkolótábora is tiszteletét tette és a Lokálpatriótákkal együtt ünnepi hangulatot varázsoltak a lelátón. Az ellenfél táborát közel száz drukker buzdította.

TNK_0954_m

A két csapat játékosait ezúttal a Székelyföld Labdarúgó Akadémia madéfalvi alközpontjának fiatal kisfocisai kísérték be a pályára. Ezt követően több mint ezer ember énekelte a csapattal együtt a székely himnuszt, majd kezdetét vette a 28. forduló rangadója.

TNK_0925_m

Az első néhány percben mindkét együttes próbálta megszokni a vizes, csúszós talajt és a játék többnyire a középpályán zajlott. Az első komolyabb helyzetre négy percet kellett várni, amikor Țepeș beadását Ilyés próbálta ráfejelni, nem sok sikerrel. De, érezhetően az FK támadott többet és egymásután négy szögletet is kiharcoltak a piros-feketék. Az első hermányi kapuralövés a 9. percben volt, igaz sok erő nem volt benne, de Nagy Barna magabiztosan védte. A 12. percben a hermányi Popa Emil egy ütközést követően egy pillanatra elájult, de Vizi Tamás nagyon gyors közbelépésének és természetesen a szolgálatot teljesítő dr. Bachner István Lászlónak köszönhetően, nem történt komolyabb baj.

TNK_0999_m

A 16. percben Tamás Nándor fut el egyedül a jobbszélen, jól adja be, de sajnos nincs érkező. Két perc múlva Györgyi Arthur végezhet el szabadrúgást úgy 30 méterről, de lövése fölé megy. A 20. percben egy FK szögletből egy kis kavarodás után Györgyihez kerül a labda, aki fordulásból rálövi és kicsivel ugyan, de mellé megy. A 23. percben egy hermányi támadás során Lőrincz József ellen szabálytalankodnak, megindul az orra vére is, de a játékvezető nem ítél semmit!

TNK_1172_m

A 26. percben kezd építkezni a Szászhermány csapata és egy pillanatra beszorítják a csíkiakat, ráadásul Nagy Barna rosszul fut ki egy labdára és Lőrincznek kell mentenie. Két perccel később a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetének vagyunk szemtanúi, amikor Györgyi remekül centerezett balról, Bajkó és Ilyés is felugrik, végül Bajkó fejeli rá, de néhány centivel mellé megy!

TNK_0979_m

A 31. percben a sok FK helyzet góllá érett: SoufianeJebari indul meg a labdával és gyakorlatilag végigszlalomozik a hermányiak között, leadja a labdát Ilyésnek, aki remekül passzolt oldalra az érkező Tamás Nándor pedig a rövidsarokba lövi: 1-0! A fiatal Tamás Nándor ezzel megszerezte az első hazai gólját a felnőtt csapatban.

TNK_1043_m

A következő nagy helyzetre hat percet kellett várni, amikor egy FK szabadrúgásból Țepeș Andrei kb. 20 méterről a felső sarokra lövi rá, de a hermányi kapus hatalmas bravúrt mutat be. Érdekesség, hogy az első félidőben több durva szabálytalanság is volt, de a játékvezető egy sárgalapot sem osztott ki.

TNK_1053_m

Szünet után már előkerül az első sárgalap, Soufiane Jebarit rúgják fel, a bíró rögtön büntet. A 49. percben egy FK támadást követően a hermányi kapus rosszul üti ki a játékszert, a labda megpattan és Ilyés elé kerül, aki gólt lő, de a partjelző lest int, érvénytelen és marad az 1:0. Az 51. percben Bajkó fut el balszélen, ketten is próbálják megállítani, Forika Rares felrúgja, újabb sárgalap! Az 56. percben egy gyönyörű helyzetet alakít ki a csíki csapat, Györgyi jobboldali beadását Bajkó kevéssel a kapufa mellé rúgja.

TNK_1124_m

Az FK játékfölénye érezhető volt, hisz a vendégek csupán a 60. percben jutnak el a csíki kapuhoz és két szögletet is elvégeznek egymásután, de Nagy Barna a helyén van. A mérkőzés 62. percében tíz emberrel marad Szászhermány, miután a kapura törő Györgyit a hermányiak játékos-edzője Florin Stângă felvágja, majd egyet még belerúg a csíki játékosba, így piroslapot kap! A szabadrúgást elvégző Țepeș megpróbálja átverni a kapust, de az újabb bravúrt mutat be. A kiállítás után érezhetően még jobban eldurvult a játék, hisz a hermányiak provokálják az FK játékosait, akik közül végül Tamás Nándor és Cătălin Savin is sárgát kap.

TNK_1108_m

A 70. percben Ilyés mintegy 18 méterről leadott lövése a kapufáról vágódott ki, két percre rá pedig az első nagyobb vendéghelyzetnél, a hermányiak jobb oldalról elvégzett szabadrúgása a felső csíki kapufáról pattant ki. A 75. percben Soufiane Jebari két testcsel után kapura tör, de a lövése megpattan egy védőn. A szögletből Bajkó Barna egy remek mozdulattal, sarokkal továbbítja a beadott labdát, de a hermányiak kapusa ezt is védeni tudja. Nem sokkal később Csonka Bonifác fejese centiméterekkel megy mellé.

TNK_1116_m

A 84. percben újabb óriási helyzetet hagy ki az FK Csíkszereda: Bajkó fut el a szélen és remekül adja be a labdát, az érkező Lukács tiszta helyzetből, akkor amikor már mindenki gólt látott, öt méterről a kapusba rúgja.

TNK_1140_m

A 88. percben Györgyi ellen szabálytalankodnak a hermányiak és a tizenhatos előtt felrúgják, sárgalap. A szabadrúgást Lukács végzi el, szépen lövi rá, de a hermányi kapus újabb bravúrt mutat be. A hosszabbítás második percében egy FK támadás során Lukács passzából Bajkó Barna lő gólt, de a játékvezető nem adja meg, les.

TNK_1184_m

Ami, ezután következett az egy nem mindennapi történet. A hosszabbítás utolsó másodperceiben a hermányi Potcoavă saját térfeléről, mintegy 60 méterről lőtte fel a labdát a csíki kapu elé, az FK tizenhatosán belül egy vendégjátékos sem volt, Nagy Barnát, a csíkiak kapusát azonban a vizes fűre érkező labda becsapta, és átpattant fölötte, majd a hálóban landolt: 1-1.

FK Csíkszereda - FC Szászhermány 1:1 (1:0)

Gólszerző: Tamás Nándor (31.)

Kiállítva: Florin Stângă (62. percben Szászhermány)

Videóösszefoglalóért kattintson ide.

FK Csíkszereda: Nagy Barna – Cătălin Savin, Csonka Bonifác, Lőrincz József (Majzik Adrián, a 90. perctől), Vízi Tamás, Soufiane Jebari (Csűrös Attila, 82.), Andrei Țepeș, Györgyi Arthur, Tamás Nándor, Ilyés Róbert (Lukács Zsombor, 79.), Bajkó Barna.

Lengyel Roland vezetőedző nyilatkozata:

"Fantasztikus meccset produkált a csapat, mindenben felülmúltuk az ellenfelet, egész évben ezért dolgoztunk, hogy egy ilyen mérkőzést játszhassunk és azt gondolom, hogy a fiúk kitették szívüket-lelküket a pályára. Megérdemeltük volna, hogy megnyerjük a mérkőzést, szuper hangulat volt, azt gondolom, hogy Szeredában nem volt még ilyen hangulatú futball mérkőzés, ebből lehet erőt meríteni! Van két mérkőzésünk, ha mind a kettőt megnyerjük akkor bajnokok vagyunk, valamiért azt akarja a sors, hogy ilyen végletekig kiélezett legyen ez a bajnokság, de erősek vagyunk, összefogjuk rázni a csapatot és mind a két mérkőzést megfogjuk nyerni!"

Az FK Csíkszereda továbbra is őrzi első helyét, egy ponttal a Szászhermány és kettővel a Miroslava előtt. A következő fordulóban csapatunk idegenben lép pályára május 19-én Pașcani-ban. Hajrá FK, hajrá Csíkszereda!!