Megnyertük a megyei rangadót

Nagy hőségben mintegy 300 néző előtt került sor a harmadosztályú bajnokság Hargita megyei rangadójára Székelyudvarhelyen.

Az FK hamar megszerezte a vezetést, Györgyi a 3. percben szabadrúgásból, mintegy 20 méterről lőtt gólt: 0-1! A folytatásban mindkét csapat próbálkozott, de a támadások a tizenhatos környékén rendre elhalnak. A 19. percben aztán egy csíki támadást Sebestyén kivéd, de a kipattanót Eder nem hibázza el: 0-2. Négy perc múlva Eder duplázik, ezúttal 14 méterről lő a jobb alsóba: 0-3. Az udvarhelyiek nem adják fel, próbálkoznak, több szögletet is elvégeznek, de a csíki védelem állja a sarat.

31171518_10156722204599063_3239461963268358144_n

Szünet után láthatjuk az első komolyabb udvarhelyi helyzetet is, Auras ugratja Csifót, ám lövése nem elég erős, Horvát védeni tudja. A 64. percben óriási helyzet marad ki, Hodgyai fut el a jobb szélen, Sebestyénnel szemben megcélozza a bal felső sarkot, de a labda végül mellé megy. Egy perc múlva Bajkó kerül helyzetbe, de ő is fölé rúgja. A 71. percben Magyari előtt adódik egy lehetőség, lapos lövése kevéssel kerüli el az SZFC kapuját. A folytatásban hatalmas helyzeteket hagy ki Székelyudvarhely: előbb Mintas fejesét védi bravúrral Horvát, majd egy újabb szögletet követően Csíki lőhet közelről, de az FK védői beleérnek. A fehér-feketék sem hagyják magukat Ilyés távoli lövését Sebestyén védi ki. A 83. percben szépíthetne az SZFC, de Ribarics lövését vetődve védi Horvát. A hátralevő percekben már egyik csapat sem veszélyes, marad a háromgólos csíki győzelem.

Székelyudvarhely FC - FK Csíkszereda 0:3 (0:3)

Gólszerzők: Györgyi (3.) és Eder (19. és 23.)

FK Csíkszereda: Horvát Adrián - Kilyén Szabolcs, Benkő-Bíró Norbert, Mitra Szilárd (46. Csürös Attila), Csiszer Balázs, Fabio de Oliveira, Eder Gonzalez, Györgyi Arthur (57. Hodgyai László), Magyari Szilárd (73. Antal Barna), Majzik Adrián (53. Ilyés Róbert), Bajkó Barna.