Megnyertük a székely rangadót!

A Lokálpatrióták távollétében érezhetően foghíjasabb és halkabb volt a lelátó a székely El Clasicón.

Ennek ellenére mérkőzés előtt, a két csapat játékosai összeölelkezve énekelték a szurkolókkal közösen a székely himnuszt. A találkozó játékvezetője egy hölgy Ana Maria Terteleac (Berceni) volt, segítői pedig Gabriel Neagu és Silviu Goicea (mindketten Bukarest).

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 002

Az első tíz percben mindkét csapat szervezetlen volt és rengeteg pontatlan passz jellemezte a játékot. Az első helyzet Kénesi nevéhez fűződik, aki jól találta el a labdát és kellő erő is volt benne, de egy udvarhelyi védő hátán megpattant és irányt változtatott. A 12. percben egy székelyudvarhelyi támadást követően szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, jó helyzet, de nem veszélyes. Egy per múlva előbb Soufiane Jebari, majd Györgyi kerül helyzetbe, előbbi betör a tizenhatosba és lövése Szabó Gézáról pattan ki, egyesek kezezést reklamáltak, de a játékvezető szögletet ítél. A sarokrúgást követően egy felpattanó labdát Györgyi kapásból kapura rúg, szép-erős lövés, de sajnos megpattan egy udvarhelyi hátvéden. A 18. percben szabadrúgáshoz jut az FK, a baloldali beadást Györgyi végzi el mesterien és Hodgyai fejjel megcsúsztatja: 1-0!

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 029

Két perc múlva Kénesi fut el a jobbszélen, beadására érkezik Soufiane Jebari, de nem éri el a labdát, a kipattanót viszont Hodgyai szedi össze, kapásból rálövi, de fölé megy. Ezt követően Bartók is helyzetbe kerül, de a fiatal játékos nem tud élni a lehetőséggel fölé rúgja. A 32. percben Hodgyai támadását Modra Lehel szakítja félbe, szabálytalanul szereli, ezért megkapja a találkozó első sárgalapját. Két perc múlva újabb találat születik, egy kapu előtti kavarodásban a pattogó labdába Györgyi Arthur rúg bele közelről és mattolja az udvarhelyiek kapusát: 2-0!

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 015

Az első félidő vége előtt az udvarhelyiek kerülnek helyzetbe, Ribarics tör be a csíki tizenhatos területére, de Horvát Adrián magabiztosan fogja a labdát.

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 046

Szünet után feljavul a játék képe, nem láthatunk annyi pontatlanságot, mint az első félidőben és mindkét csapat sok helyzetet dolgoz ki. Az 50. percben újabb gólszerzési lehetőség a piros-feketéknek, Györgyi remekül indítja Hodgyait, a csíki csatár viszont nem tud élni a lehetőséggel.

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 042

A folytatásban előbb Kénesi, majd Soufiane előtt adódik lehetőség, de egyikük sem tudja véghezvinni a támadást. A 60. percben érdekes lépésre szánja el magát Gálhidi György, kapust cserél, öt perc múlva az FK is cserél, de nem kapust, hanem Csürös helyett Ilyés Róbert jön be.

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 055

A csíki focilegenda első labdaérintésekor három udvarhelyi játékost is kicselez, majd remek labdát ad Soufiane-nak. Egy percre rá egy udvarhelyi ellentámadást követően szabadrúgáshoz jutnak a narancssárgák. A pontrúgást Csifó végzi el, jól helyezett lövése centikkel megy mellé. A 71. percben Soufiane előtt adódik egy hatalmas lehetőség, félpályáról indulva kicselezi az udvarhelyi védelmet, jó erővel találja el a labdát és hatalmas kapufát rúg!

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 033

A 81. percben beállt Eder González jól száll be a játékba, tíz perc alatt három helyzetet is kidolgoz. Előbb egy baloldali szólósorozat után Ilyésnek passzol középre, de tapasztalt játékosunk rosszul találja el a labdát, mellé megy.

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 061

Nem sokkal később újabb cselsorozatot láthatunk Edertől, aki az utolsó pillanatban lepasszolja a labdát honfitársának Soufiane-nak, de az túlságosan belebonyolodik a kapu előtti cselezésbe és az udvarhelyiek szerelni tudják. A vége előtt ismét Eder fut el remek iramban a balszélen, beadására Bajkó Barna érkezik, ráfejeli, de az udvarhelyiek kapusa kitolja a labdát.

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 065

Sípszó előtt még szépíthetett volna az SZFC, de Czimbalmos mellé bombázta, így maradt a 2:0 és Csíkszereda újabb három ponttal gazdagodott!

FK Csíkszereda - Székelyudvarhely FC 2:0 (2:0)

Gólszerzők: Hodgyai (18.) és Györgyi (34.)

FK Csíkszereda: Horvát - Lőrincz, Csürös (Ilyés 65.), Csiszer, Vizi, Savin, Györgyi (Eder 81.), Kénesi, Bartók (Csíki 37.), Jebari, Hodgyai (Bajkó 75.).

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 017

Bálint László György vezetőedző nyilatkozata:

"Megszereztük a három pontot, de nem vagyok elégedett a játékkal! Azt akartam, hogy legyünk motiváltak és a hozzáállásunk akaratosabb legyen, emellett legyenek technikai és taktikai sikereink is. De, rengeteg hibát elkövettünk és nem értem miért. A második félidőben jobban játszottunk, mint az első félidőben, több helyzetünk volt, de ennek ellenére csak azzal a két góllal maradtunk. Udvarhely is vagy kétszer-háromszor került veszélyes helyzetbe, de szerencsénkre nem rúgtak gólt. Még egyszer hangsúlyozom, hogy nem vagyok elégedett és a fiúk meg kell értsék, hogy még van négy forduló és minden meccs nagyon fontos lesz, nekünk már nem szabad hibázni! Ma, nem volt elég minőség a játékunkban és szenvedtünk a játéképítésben, ezért volt ez a sok pontatlanság."

fk csikszereda-fc szekelyudvarhely vn 066

A székelyudvarhelyiek edzője Gálhidi György újabb vereséget könyvelhetett el, így érthetően nem volt a legboldogabb:

"Én úgy éreztem, hogy közel egyenlő erők harca volt ez a mérkőzés. Nagyon jól felnőttek a feladathoz a játékosaim, hiszen Csíkszeredának tapasztaltabb és erősebb játékosai vannak ez egyértelmű. Mentálisan rendben voltunk, sajnálatos azonban hogy sokadszor rögzített helyzetből kapunk gólt és ez megpecsételi a sorsunkat. Talán, ha rúgtunk volna egy gólt, akkor még kiélezettebb lehetett volna a találkozó és talán tudunk meglepetést okozni. Ilyen játékkal sokkal több pontot tudtunk volna szerezni más mérkőzéseken, sajnálom, hogy ez pont most jött ki és pontszerzésre sem volt elég."