Megtörtük a jeget, de hiába

Medgyesen, a Hermannstadt ellen tört meg a 450 perce tartó gólcsendünk, de pontot sajnos még nem tudtunk szerezni.

Kellemes időben vette kezdetét a mérkőzés, melyre a Hermannstadt kicsiny, de hangos szurkolótábora is eljött Medgyesre. Kezdetben kóstolgatták egymást a csapatok, mígnem a 7. percben Alhassan elé pattan a labda és mintegy 18 méterről nagy erővel rúgja rá, szerencsénkre mellé megy. Négy perc múlva ismét Gyenge kapuja forog veszélyben, Buhăcianu küzdi be magát a tizenhatosunkba, Gyenge mellett elviszi a labdát és rálövi, de Bor a gólvonalról menteni tud. A kipattanó is a Hermannstadté, de az már nem olyan veszélyes, mellé megy. Jön is a csíki válasz a szebeniek helyzetére, Takács jobboldalról elvégzett szabadrúgása jól helyezett, Kelemen fejesét Pop a gólvonalról üti ki. Helyzet helyzet után, mindkét oldalon és a 25. percben, újabb nagy lehetőséget hagynak ki a hazaiak: Balaure baloldali beadását Buhăcianu közelről rálövi, Gyenge pedig bravúrosan hárítja.

Bara közben egy meghiúsult csíki akciót követően egy kipattanó labdára csap le és mintegy 28 méterről kapura bombázza, Pop csak nagy nehezen tud menteni. Nem sokkal később újabb lehetőséget hagyunk ki, egy szépen felépített baloldali akciót követően Ivanovici lövi telibe a kapust közelről, miközben hat perccel a vége előtt Petrescu kicselezi a védelmünket és a hosszú felsőbe rúgja: 1-0.

Szünet után a Hermannstadt mestere, Buhăcianu helyett, Stjepan Plazonjat küldte be. Az 51. percben Valentin Suciu is cserél, Bor Dávid helyett érkezik a friss igazolás, Jelena Richárd.

Fotó: Szép Zoltán

A cserét követően Plazonja veszélyeztet, ezt még Gyenge magabiztosan hárítja, de az 53. percben már ő is tehetetlen, a fiatal Oroian kicselezi a védelmünket és a hálóba gurítja a labdát: 2-0.

Az 57. percben kezezés miatt szabadrúgáshoz jutunk a szebeniek tizenhatosa előtt, Takács vállalja el a pontrúgást, de lövése megpattan a sorfalban. Két perc múlva újabb hatalmas lehetőség marad ki, a frissen becserélt Jelena Richárd remekül passzol a kapu elé érkező Ivanovici-nak, aki telibe találja a szebeniek kapusát. A folytatásban Bara szolgálja ki remekül Ivanovici-ot, aki mintegy 6 méterről mellé gurítja. Nem állunk le a próbálkozással, Jelena harcol ki egy szögletet, majd Vereguț fejesét védi Pop.

A túloldalon a 71. percben Balaure erős lövését Gyenge jól üti ki, Kelemen tud tisztázni. Két perc múlva már nem vagyunk ilyen szerencsések, Vereguț lábáról Plazonja lopja el a labdát, Balauret játssza meg, aki Popescu elé gurít és a Hermannstadt háromra növeli előnyét. A 82. percben egymás után kétszer is helyzetben a szebeniek, de Balauret jól zavarja meg Gyenge, majd Alhassan lövését magabiztosan fogja kapusunk. A végére összejön nekünk is a szépítés, Jelena szépen fordul le a védőkről és közelről mattolja Popot: 3-1. Ezzel a góllal megtört az FK Csíkszereda közel 450 perce tartó gólképtelensége. A rendes játékidő utolsó percében Balaure a sok kihagyott helyzetét követően betalál Gyenge kapujába és ezzel beállítja a végeredményt.

Liga 2., 5. forduló: FC Hermannstadt - FK Csíkszereda 4:1 (1:0)

Gólszerző: Petrescu (39.), Oroian (53.), Popescu (74.), Balaure (90.) illetve Jelena (88.).

Sárga lap: Petrescu (20.), Alhassan (71.) illetve Ivanovici (28.), Bara (62.), Hernando (75.)

FC Hermannstadt: Pop - Pantea (Tomșa 78.), Bejan, Stoica, Opruț (Issah 78.) - Alhassan - Sota, Petrescu (Lungu 63.) - Balaure, Oroian (Popescu 63.) - Buhăcianu (Plazonja 46.). Vezetőedző: Marius Măldărășanu.

FK Csíkszereda: Gyenge - Takács, Kelemen, Vereguț, Bor (Jelena 51.) - Gál-Andrezly, Casiadi - Bara, Ivanovici (Rotar 82.), Schieb (Hernando 75.) - Krusnauskas. Vezetőedző: Valentin Suciu.