Megvan a bajnoki cím

Sima mérkőzésen húzta be az újabb három pontot az FK Csíkszereda felnőtt csapata a megyei labdarúgó-bajnokságban. Az ellenfél ezúttal a Gyimesfelsőloki SE volt, akiket tíz góllal győztek le Ilyés Róberték. A találkozó sorsa már az első tíz percben eldőlt, amikor Pop, Bajkó, illetve Tankó duplájával az FK már négy góllal vezetett. Innentől kezdve már nem volt „tétje” a mérkőzésnek. Az FK a győzelemnek köszönhetően zsinórban harmadik alkalommal nyerte meg a megyei bajnokságot és készülhet a harmadik ligába való feljutásért vívandó osztályozóra. Mint ismeretes két évvel ezelőtt a Fogarasi CSM 5–1-re nyert a Sepsiszentgyörgyön megrendezett selejtezőn, míg tavaly Brassóban a Marosludasi Maros állta útját a csapatnak miután hosszabbítás után 3–2-re győzött. A megyei bajnokságból viszont még hátravan két forduló. Az FK legközelebb a Maroshévízi-Salamási Tudomány otthonában játszik, majd zárásként a Parajdi SE-t fogadja. Eredmény, 20. forduló FK Csíkszereda – Gyimesfelsőloki SE 10–0 (6–0) Gólszerzők: Pop Sergiu (4.), Tankó Levente (6., 9., 34.), Bajkó Barna (10.), Surducan Dragos (28., 80.), Ilyés Róbert (30.), Gliga Cristian (73.), Saim Viorel (77.). Fotó: Halmágyi Zsolt