Minden összejött az FK Csíkszeredának

Fociünnep pénteken délután: 8-0-ra győzött az FK Csíkszereda a 3. Liga 11. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC ellen. A mérkőzés előtt az FK játékosai egy Sportklub zászlóval pózoltak, így fejezve ki támogatásukat az utóbbi időben vergődő Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapattal. Tulajdonképpen már az első perctől kezdve minden úgy alakult, ahogy Lengyel Roland vezetőedző szerette volna: Bajkó Barnáék a saját térfelükhöz szegezték az udvarhelyieket, akik a találkozó alatt csak pillanatokig tudtak kibontakozni. Az első félidőben háromszor rezzent a Küküllő-partiak hálója. A 11. percben Györgyi Arthur egy szépségdíjas szabadrúgásgólt szerez (1-0), majd a 27. percben Bajkó Barna eredményes: a Györgyi baloldali szabadrúgásából érkező labdát ügyesen megcsúsztatta, így juttatva a labdát az ellenfél kapujába (2-0). Nem sokkal a második gól előtt Bajkó már betalált, azt viszont les miatt a ploieșt-i játékvezető nem adta meg. Egy percet hosszabbít a bíró, ami tökéletesen elegendő volt ahhoz, hogy a több száz szurkolót ámulatba ejtő gólt szerezhessen az FK középhátvédje: Lőrincz József mintegy harminc méterről középre helyezett labdája látványosan esett be Bálint Botond kapujába (3-0). Öt gólt a második félidőben Mindössze hat perc telt el a második félidőből, és az FK már 6-0-ra vezetett! A 47. percben egy újabb Györgyi-Bajkó összjáték után Bajkó volt eredményes (4-0), majd mindössze két percre rá Györgyi látványosan kicselezi a hátvédeket, majd a bal alsó sarokba gurítja a labdát (5-0). Az 51. percben a találkozó hőse, Györgyi büntetőt harcol ki, amit Majzik Adrián értékesít (6-0). Csere az FK-nál: Szabó Géza helyett Locotus Miklós lép pályára. Teljesen összeroppan az SZFC, olyannyira, hogy a 61. percben Sambu-Niati Alexandre már-már látványosnak mondható öngólt rúg (7-0). A 64. percben kettős cserét hajt végre Lengyel Roland: Bajkó Barnát Ilyés Róbert váltja, Csürös Attilát pedig Tankó Előd. Itt jegyezzük meg, hogy ezzel a cserével – játéka alapján teljesen megérdemelten – Bajkótól Györgyi Arthur kapja meg a kapitányi karszalagot. A 67. percben a nemrég beállt Ilyés Róbert is gólt szerzett Majzik passzából, beállítva a megsemmisítő 8-0-ás végeredményt. Még egy FK-cserét jegyezhettünk fel: a 70. percben Csonka Bonifác helyett Claudiu Gâlia lép pályára. A találkozó hajrájában Györgyi még rúg egy felső kapufát. A találkozó végén a csapat és a szurkolók közösen elénekelték az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című számát. Eredmény, 3. Liga, 11. forduló: FK Csíkszereda – Székelyudvarhelyi FC 8-0 (3-0). Gólszerzők: Györgyi Arthur (11., 47.), Bajkó Barna (27., 47.), Lőrincz József (45.), Ilyés Róbert (67.), Majzik Adrián (51.), illetve Sambu-Niati Alexandre (61., öngól). FK Csíkszereda: Nagy Barna – Majzik Adrián, Lőrincz József, Csonka Bonifác, Ayrton de Oliveira, Szabó Géza, Györgyi Arthur, Csiszér Balázs, Cătălin Savin, Bajkó Barna, Csürös Attila. Cserék: Locotus Miklós, Ilyés Róbert, Tankó Előd és Claudiu Gâlia. Lengyel Roland elmondása szerint  ezen a találkozón csapatának minden összejött, és a végén az udvarhelyi csapat kedvetlenné is vált. Meglátása szerint a pályán is megmutatkozott, hogy jelen pillanatban nincs egy súlycsoportban a két csapat. Meglátása szerint – is – nagy kedvvel és jó ritmusban játszott a gárdája, a nagy számú közönség pedig erőt adott nekik. Az FK Csíkszereda legközelebb jövő pénteken ismét itthon lép pályára, akkor a Râmnicu Sărat lesz az ellenfél. A fényképet Veres Nándor készítette.