Mindkét ifjúsági csapat győzött

Az FK Csíkszereda mindkét ifjúsági labdarúgócsapata legyőzte jászvásári ellenfelét szombaton délután. Az első meccsről A csíki fiatalok a LPS Iasi korosztályos csapatait fogadták, először az U18-as korosztály lépett pályára  a Márton Áron és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán. Az első félidőben már két góllal vezettek a csíkiak, akik a második játékrészben egy kiváló támadásból tovább növelték előnyüket. A háromgólos vezetésnél kiengedtek a fiúk, egy ártatlannak tűnő vendégtámadásból pedig gólt kaptak, a kapus takarásban volt, ezért nem láthatta az érkező labdát. Több gól viszont már nem esett, így mondhatni magabiztosan szerezték meg a három pontot Burus Csaba edző tanítványai. Eredmény, 1. csoport, 2. forduló. U18-as korosztály: FK Csíkszereda – LPS Iași 3–1 (2–0). A csíki csapat gólszerzői: Vízi Tamás, Rafael Krisztián és Csifó István. A második találkozóról A szombaton délután kettőtől kezdődött másik találkozón az U16–os korosztály hátrányban ment szünetre (0-1). Szükség is volt tizenöt perces pihenőre és Dusinszki Zoltán edző szakmai tanácsaira, hiszen a meccs végére a csíkiak fordítani tudtak. Nagyszerű második félidőt játszottak a fiatalok, akik végül 5-2-re hozták a hazai meccsüket. Eredmény, 1. csoport, 2. forduló, U16–os korosztály (ifjúsági B): FK Csíkszereda – LPS Iași 5–2 (0–1). A csíki csapat gólszerzői: Zsombori Zsolt, Kovács Dániel, Solymosy Lehel, Tamás Nándor és Bara Levente. Hatból hat pont Mindkét csapat százszázalékos. Az első fordulóban az ifjúságiak a LPS Piatra Neamț otthonában nyertek, a nagyok 4–2-re, a kicsik pedig 3–2-re. A következő fordulóban, szeptember 12-én az FK fiataljai a Rapid CFR Suceava otthonában lépnek pályára. A fotót Veres Nándor készítette.