Nagyüzem az utánpótlásnál

A szászrégeni győzelem után újabb sikert könyvelhetett el az FK Csíkszereda U16-os csapata, amely az U17-es bajnokságban vitézkedik. Vég Csongor együttese ezúttal a kolozsvári Viitorult győzte le és újabb fontos pontokat szerzett.

FK Csíkszereda U16 – Kolozsvári Viitorul 1:0

Gólszerző: Rácz Bence

FK Csíkszereda U16: Gyenge – Esztolyka (Kányádi), Rácz (Szabó), Badi, Csala, Incze, Simó, Szfárli, Kurkó (Pap), Ferencz.

Gólösszefoglalóért kattints ide.

Vég Csongor vezetőedző nyilatkozata:

“Végre egy olyan csapat ellen játszottunk, aki szintén építkezni akar és nem csak az ellenfél hibáira vár. Az eddigi meccseinken szinte mindig második labdák utáni átmenetekből kellett játszanunk. Ma végre gyakorolhattunk különféle letámadás variációkat. Ezekből a helyzetekből sokszor tudtunk labdát szerezni az ellenfél térfelén. Az átmenetek minősége megfelelő volt, azonban az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak. A helyzeteink kimaradtak az első játékrészben, de a második félidő is hasonlóan alakult. Többször kerültünk szélen a vendégek mögé, de vagy a beadásokkal nem találtunk saját játékost, vagy a kapu előtt voltunk kevés létszámmal ezekben a játékhelyzetekben. A helyzetkihasználásunk gyengeségét sikerült jó pontrúgásokkal kompenzálni. Egy szögletvariáció után szereztük meg a vezetést. Ezt követően a vendégek mindent egy lapra téve rohamoztak. Egy helyezkedési hiba után védelmünk mögé kerülve a hajrában büntetőhöz jutottak. Kapusunk bravúrral védte, így itthon tartottuk a három pontot. Megérdemelten nyertünk, de a helyzetkihasználásunkon javítani kell, mert nem biztos, hogy Fortuna legközelebb is megfogja a kezünket. A lehetőségeink felét, ha értékesítjük, ez egy sokkal simább győzelem lett volna.”

csongi u16

Az U17-es elit bajnokságban jelenleg negyedik helyen álló csapatunk egy nagyon érdekes mérkőzésen meglepő vereséget szenvedett:

Marosvásárhelyi Kiválósági Központ U17 – U17 FK Csíkszereda 3:0

FK Csíkszereda U17: Bencze – Becze, Kovács, Márton, Berkeczi, Solymosy, Zsombori, Máthis, Bencze Krisztián, Tóásó, Barta. Játszott még: Marucza, Balázs, Bakó, Fülöp, Tankó.

Dusinszki Zoltán vezetőedző:

“Jól kezdtük a mérkőzést, az első percekben nem engedtük kibontakozni az ellenfelet. Már a támadó harmadban sikerült labdákat szereznünk és ebből volt egy nagy lehetőségünk Barta révén, de a kapus védett és ezután a hazai csapat elért a tizenhatosunkig, és rögtön egy büntetőt kapott, amit értékesítettek. A továbbiakban a mi jobb oldalunkon nem tudtuk megfogni a hazai csapat szélsőjét és rendre mögénk kerültek, így még 2 alkalommal be találtak az első játékrészben. A második félidő is biztatóan kezdődött kettős emberelőnybe kerültünk, de nem segített ez se rajtunk, nagyon vérszegények voltunk a támadásban és a középpályán rendre vétettük a technikai hibákat. Nem sikerült egy igazi gólhelyzetet sem kialakítani. Az ellenfél megérdemelten nyerte meg ezt a mérkőzést, nekünk pedig gyorsan el kell felejtenünk ezt a teljesítményt és a szerdai mérkőzésre kell hangolódnunk.”

U17-es csapatunk szerdán a Románia kupa elődöntőjének visszavágóján, hazai pályán próbálja kivívni a továbbjutást. Az ellenfél a kolozsvári Ardealul.

u17

Az Albu László által felkészített U13-as csapatunk valósággal átgázolt a Barót korosztályos csapatán:

FK Csíkszereda U13 – Barót 25:0

FK Csíkszereda U13: Olteanu George, Végh Dániel, Péter Gellért, Bârsan Lucian, Nagy Botond, Sándor Raul, Lukács Magor, Bontás Kristóf, Pustianu Andrei, Dobos Koppány, Szabó Dávid, Antal Norbert. Vezetőedző: Albu László.

17692419_10208933767401515_1675976509_o

További eredmények: Szentegyháza – FK Csíkszereda U14 1- 6 Gólszerzők: Bontás Kristóf 3; Szabó Andor 3. Csíkszentsimon – FK Csíkszereda U12 0-0 Tavasz kupa, Marosvásárhely: FK Csíkszereda U7 -Juvenes Marosvásárhely 3-4 FK Csíkszereda U7 - LPS Marosvásárhely 4-0 FK Csíkszereda U7  - Reménység Marosvásárhely 6-1 FK Csíkszereda U7  - ASA Marosvásárhely 2-4 FK Csíkszereda U7 - Nyárádtő 11-0 A bronzmeccsen: FK Csíkszereda U7  - LPS Marosvásárhely 3-1