Nem nyerhettünk

Nem tudta megtartani harmadik helyét az FK Csíkszereda az U19-es Elit Ligában.

Purguly Árpád és Gál Ervin csapatának nyernie kellett volna Craiován ahhoz, hogy dobogós helyen végezzen. A többségében egy évvel fiatalabb csapatunk tisztességgel küzdött az utolsó percig, de ezúttal "csak" döntetlent ért el, így az ötödik helyen fejezte be az Elit Liga nyugati csoportját.

Gică Popescu Akadémia - FK Csíkszereda 2:2

Gólszerzők: Berkeczi, Csala.

FK Csíkszereda U19: Bencze - Márton, Berkeczi, Aszalos, Tamás, Dobos, Bara Levente, Pál, Barta, Tóásó, Becze. Cserék: Jakab, Bara László, Solymosy, Csala.

Purguly Árpád vezetőedző nyilatkozata:

"Borzasztóan rosszul kezdtük a mérkőzést, az 5. percben már kétgólos hátrányban voltunk, egy öngólnak és egy leshelyzetből kapott gólnak köszönhetően. Lassan 20 éves edzői pályafutásom alatt, ennyire nem éreztették még aktuális csapatommal, hogy itt nem lehet nyerni. A védekezésben nem tudtunk a partjelzőkre számítani, mert egyszerűen nem húztak be egy lest sem, mire erre rájöttünk és ehhez alakítottuk a játékrendszerünket addigra az ellenfél 2 góllal vezetett. Ahogy telt az idő egyre magabiztosabban játszottunk és a 27. percben a korábban öngólt szerző játékosunk Berkeczi Csongor az ellenfél kapujába is betalált. A második félidőt mindvégig mi irányítottuk mind fizikálisan, mind taktikailag, hosszú időre benyomtuk ellenfelünket a saját kapuja elé és az 55. percben Csala Tibor nagyszerű átlövésével ki is egyenlítettünk. Hiába voltunk fölényben, amit a szögletarány is hűen igazol (7:2) a harmadik helyet jelentő győztes gólt nem sikerült megszereznünk. Ennyi „támadó szabálytalanságot”, mint amit ezen a mérkőzésen ellenünk fújtak, kézilabdában sem nagyon látnak a nézők. Ismét hét sárgalapot kaptunk, ami szerintem rekord ebben a ligában. Minket a játékvezető a rossz passzért is sárgával büntetett! Nevetséges! A mérkőzés krónikájához és játékvezetői felfogásához hozzá tartozik még, hogy a 92. percben Becze előretörését hárman sem tudták megakadályozni, aki továbbadta a labdát az üresen lévő társának, egy az egyben vezethette volna a kapusra azt, de a játékvezető szabadrúgást ítélt kifele. Mérkőzés után mikor megkérdeztük erről az ítéletről, azt válaszolta, hogy ő úgy vélte, hogy a 2:2 reális eredmény ezen a mérkőzésen. Sajnálom az első félidei 10 perces rövidzárlatunkat, de utána a játékosaim igazi csapatként küzdve, mindent elkövettek annak érdekében, hogy megnyerjük a mérkőzést, de most, is mint a szezon során már sokszor, nem csak az ellenféllel kellett megküzdenünk a 3 pont megszerzéséért. Szeretnék ismét gratulálni a csapatnak és segítőmnek, Gál Ervinnek az egész éves munkához és az Elit Ligába való feljutáshoz. Külön szeretnék gratulálni a sokszor nem egyenlő feltételek mellett megvívott küzdelmekhez. Nagyon értékes év volt ez számomra örülök, hogy az utolsó percig harcolhattunk a dobogóért, és annak is, hogy a felnőtt csapatnak is tudtunk játékosokat nevelni. Nem utolsó sorban Boldog Anyák Napját kívánok minden játékosom Édesanyjának!!!"