Nem sikerült nyerni a Ladies ellen

Nem bírt az éllovas Marosvásárhelyi Ladies csapatával az FK Csíkszereda második ligás női csapata.

Albu László együttese jól kezdte a találkozót és Bartalis révén már a második percben betalált a Ladies hálójába. Érdekes módon a gól nem az ellenfelet, hanem a mieinket lepte meg, és 25 percen át a vásárhelyiek voltak veszélyesebbek. A Ladies csapata egy 60 méterről elvégzett szabadrúgás góllal egyenlített, majd szünetig előnyt is szerzett.

A második félidőt szinte teljes egészében az FK uralta, 5-6 komolyabb gólszerzési lehetőség is adódott, 7 szögletünk is volt, de a Ladies a gólvonalról is menteni tudott, sőt ami kevés helyzete volt a hazaiaknak azokat mind berúgták. Bartalis bombagóljánál ismét felcsillant a remény az egyenlítésre, de a 89. percben egy gyors ellentámadásból a Ladies beállította a végeredményt.

Női második liga, 6. forduló: Marosvásárhelyi Ladies - FK Csíkszereda 4:2 (3:1)

Gólszerző: Bartalis (2., 68.)

FK Csíkszereda: Tankó - Szentes, Nyéki, Boér, Albu, Antal, Györgyicze, Péter A. (Kristó 55.), Györgypál (Dimény 46., Kristály 76.), Bartalis, Szász (Nagy 46.).

Albu László edző nyilatkozata:

"Nagyon jól kezdtünk, de sajnos a gól minket lepett meg, nem az ellenfelet és ezután beszorultunk a saját térfelünkre. A vásárhelyi egyenlítés után végre úgy tűnt felébredtünk, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni. A második félidőt egyértelműen mi uraltuk, de egyszerűen nem akart bemenni a labda a hálóba. Sajnos egyéni hibákból kaptuk a gólokat, de megyünk tovább. Második helyről is be lehet jutni a rájátszásba."

Az FK Csíkszereda 6 forduló után harmadik helyen áll a 13 pontos Ladies és a 12 pontos Kolozsvári Universitatea után. Csapatunk legközelebb április 6-án 11 órakor Szörényvárt fogadja.