Női Liga 1 | Hazai pályán folytatjuk

Három hét szünet után hazai pályán folytatja a bajnokságot első osztályú női csapatunk vasárnap, dobogós lányainkhoz a 8. helyezett Nagybánya érkezik.

Némi pihenőt követően újra pályára lép első osztályú felnőtt női csapatunk. A szünet bizonyára jókor jött Albu László tanítványainak, volt idő a Marosvásárhely elleni idegenbeli kudarc után rendezni a sorokat. A szezon első veresége ellenére maradtunk a dobogó legalsó fokán, ám ahhoz, hogy ezt a pozíciót megőrizhessük, mindenképp pontot, még inkább pontokat kell szereznünk a Nagybányával szemben.

Ellenfelünk az előző bajnokság alapszakaszának 8. helyén végzett és a Play Off küzdelmeinek végén is ugyanezt a pozíciót foglalták el. Úgy látszik, az észak-erdélyiek ragaszkodnak ehhez a helyhez, ugyanis az aktuális bajnokságban is éppen ott tanyáznak. Mérlegük 1-1 győzelem és döntetlen, valamint két vereség. A legutóbbi játéknapon, hazai pályán tudták először begyűjteni a három pontot a szerény képességű Fair Play Joc Cinstit ellenében. A bajnokság eddigi legnagyobb különbségű vereségét a nagybányaiak szenvedték el, a harmadik fordulóban a Temesvári Politehnica otthonában futottak bele egy 17–0-ba. (Igaz, a rekord csak a mostani fordulóig volt érvényben, a Temesvár szombaton 18-at gurított a Galacnak 0 ellenében...)

Házigazda lányaink remekül kezdték a bajnokságot, két győzelem mellett a székelyudvarhelyi megyei derbiről is ponttal tértek haza, majd következett a marosvásárhelyi 0–3. Hazai pályán eddig mindkét mérkőzésünket sikerült megnyernünk. Vasárnap mindenképpen folytatni kell ezt a jó itthoni sorozatot és itthon tartani a három pontot. Albu László vezetőedző nem számíthat az előző fordulóban kapott piros lapja miatt eltiltott Bartalis Barbarára, rajta kívül teljes kerettel vághatunk neki a mérkőzésnek.

A mérkőzés 14 órakor kezdődik a Városi Stadionban. Várjuk kedves Szurkolóinkat, biztassuk együtt a lányokat! Hajrá, FK! Hajrá, Székelyföld!