Őszi visszatekintő VII.

Liga 2. IX. forduló. 2020. október 24. 11 óra:

Bukaresti Metaloglobus – FK Csíkszereda 2:1 (1:0). Metaloglobus stadion, Pantelimon városrész. Hozzávetőleg 30 néző. Vezette: Adrian Illyeș. Oldalvonali segéd játékvezetők: Bogdan Duță és Damian Antal. Tartalék játékvezető: Alexandru Despina.

Gólszerzők: 22. Bor Dávid (2, öngól), 10. Claudiu Herea (88), illetve 26. Bara Levente (75)

Metaloglobus (sárga/fekete/sárga): 1. Gavrilaș – 17 Ciocâlteu, 8. And. Lungu, 15. Cazan, 13. And. Sava – 28. R. Chiriac (a 77. perctől 4. Caramalău), 14. Mino – 21. Gavîrliță (az 58. perctől 22. Ed. Vraciu), 10. Cl. Herea, 23. And. Florescu (a 66. perctől 9. Kassabji) – 9. Ov. Herea.

Vezetőedző: Gabriel Manu.

Sárga lapok: 17. Cicâlteu (42), And. Florescu (51), Mino (64), Caramalău (86).

FK Csíkszereda (fehér/fekete/fehér): 1. Rybánsky – 8. Takács, 2. Palmeș (csk.), 3. Apró, 18. Marrone – 13. Csürös (a 69. perctől 19. Antal), 20. Savin – 10. Bauza, 53. Szondi (az 53. perctől Rotar), 22. Bor (a 8. perctől 24. Schieb, a 69. perctől 26. Bara) – 15. Mészáros (a szünettől 9. Haberkon).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: 8. Takács (48), 13. Csürös (66), Kálmán (77), Antal (78).

Az előző szezonban derűt és borút egyaránt okozó Metaloglobus vendégeként, a házigazdáknak már a második percben örömet, magunknak pedig bánatot okoztunk. Ráadásul, öngólját követően, Bor Dávidot agyrázkódás gyanújával, azonnal korházba szállították. A kezdeti sokk mindkét csapat játékára hatással volt. A felek mezőnyben szépen futballoztak, de a gólszerzés lehetősége játékukban nem igazán volt benne. Szünet után az FK volt a kezdeményezőbb, tudatos építkezése, az utolsó negyedóra küszöbén, Bara bombagólját követően meghozta az egyenlítést. A végjátékban mindkét csapat próbálkozott és a magasabb fokozatra kapcsoló fémgömbösök, az utolsó előtti percben vérbeli gólvágóra jellemző alakítással, az összecsapást a maguk javára fordították. Ezúttal számunkra sem a csillagok állása, sem a játékvezetői felfogás nem kedvezett.

Kulcspillanatok:

2. perc: Lazán állunk bele a mérkőzésbe és a fémgömbösök már az első percben bal oldali szabadrúgáshoz jutnak. Florescu ível az ötös felesünkre, Bor érkezik kiváló ütemben és a hálóba fejel. Öngól! (1:0). A megkésve kimozduló Rybánsky labda helyett ököllel a társ fejét találja telibe. Bor lent marad. Pályán a mentőautó, hosszú ápolás következik, végül a sérült játékost a korházba szállítják. A mérkőzés csak a 8. percben folytatódik.

17. Chiriac keresztindításából Ovidiu Herea enyhén kisodródva ballal, 13 méterről, a hosszú sarkon túl küldi a labdát.

36. perc: Jobb oldali szöglethez jut az FK. Takács íveli az ötös felesre, de Bauza fejese Mészárost találja tarkón, a kipattanót Csürös gyűjti be és fordulásból, jobbal kapura küldi. Sajnos Gavrilaș éppen ott áll és kézzel szögletre ment.

75. perc: A néhány perccel korábban pályára lépő Bara, 35 méterről lövésre szánja el magát. Jól eltalált jobblábas löketét, a tizenhatos előterében helyezkedő játékosok miatt Gavrilaș későn észleli, így a kapu bal oldalába tartó labdára rá sem mozdul (1:1).

88. perc: Antal díszkíséretében Cicâlteu jobbról a sarokzászló közeléből a kapu előterébe ível, a hosszú saroknál remek ütemben érkező Ovidiu Herea szerencsénkre a jobb kapufa mellé bólint.

89. perc: Hiába szerzünk a kapunk előterében labdát, hiszen Bara passzkísérlete nyomán Rotar még a mi térfelünkön párharcot veszít és Lungu - Vraciu - Claudiu Herea összjáték után, Palmeș és Apró határozatlanságát kihasználva, a kisebbik Herea testvér a játékszert 17 méterről, jobbal, a bal felső sarokba helyezi (2:1).

Az FK legjobbjai:

2. PALMEȘ Raul                      20. SAVIN Cătălin                8. TAKÁCS Rareș

A kisebb sérüléssel bajlódó Eder González hiányában a csapatkapitányi szalagot viselő belső védőnk volt a legjobbunk. Puszta tényként tegyük hozzá, hogy az ellenféltől öten is jobban teljesítettek nála. Játékával először érdemelt ki csillagot, igaz hogy mindjárt hármat. Főbb mutatói: győzet párharcok 83%, passzpontosság 92%, egy kaput nem találó lövés.A székelyudvarhelyi születésű védekező középpályásunk játéka is először volt „csillagos”. Játéka különösen az első félidőben volt meggyőző, amikor Marrone mögött csapata második legjobb játékosa volt. Párharcait 60 százalékban nyerte meg, passzkísérletei pedig 82 százalékban értek célba és egyetlen kapura lövési kísérlete volt. Ez sajnos mellé ment.A jobb szélső védőnk zsinórban harmadszor, összességében negyedszer kerül be a csillagosok közé. Teljesítményindexe ugyan hasonló volt a Savinéhoz, de a védekező középpályásunk első félidei teljesítménye egy árnyalattal fölé emelte. A 98 percnyi játékidő során passzpontossága 90 százalékos, győztes párharcainak aránya pedig 59 százalék volt.

Öt legjobb a pályán: 1. Lungu (Metaloglobus, +24,8%), 2. Florescu (Metaloglobus +20,9%), 3. Claudiu Herea (Metaloglobus, +19,4%), 4. Mino (Metaloglobus, +18,9%), 5. Ciocâlteu (Metaloglobus, +17,4%).