Őszi visszatekintő X.

Liga 2. X. forduló. (a Pandurii kérésére elhalasztott mérkőzés pótlása), 2020. november 11., 14:00 óra

FK Csíkszereda – Zsilvásárhelyi Pandurii 1:1 (0:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 300 néző. (ebből mintegy 220 a kerítésen kívül). Vezette: Cristina Mariana Trandafir (Bukarest). Oldalvonali segéd játékvezető: Ionuț Marius Bebe (Videle) és Timar Ovidiu (Nagyvárad). Tartalék játékvezető: Sergiu Mavriche (Bákó).

Gólszerzők: 3. Apró Claudiu (75 – büntetőből), illetve 8. Martin Remacle (78).

FK Csíkszereda: 1. Rybánsky – 2. Palmeș (a 70. perctől 8. Takács), 5. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös (a 79. perctől 16. Jebari) – 7. Pintér (a szünetben 9. Haberkon), 6. Eder González (csk.), 26. Bara, 24. Schieb (a szünetben 10. Bauza) – 99. Rotar (a szünetben 11. Botorok).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lapok: 2. Palmeș (61), 9. Haberkon (69).

Pandurii: 1. Aldescu – 27. Moisie, 44. Diau, 17. Ctin. Grecu – 21. Jaiteh (a 72. perctől Pleșa) – 11. Zaborowski (a 85. perctől 9. Velcotă), 15. Buaben (az 52. perctől 19. Peia), 8. Remacle, 16. Felipe Acosta – 10. Căt. Vaida (a 85. perctől 14. Goma) – 25. Dodoi.

Vezetőedző: Călin Cojocaru.

Sárga lap: 10. Vaida (43), 21. Jaiteh (56), 16. Felipe Acosta (75), 11. Zaborowski (80), Pleșa (89).

A legutóbbi két mérkőzésen idegenben szerzett négy pont után, a komoly anyagi gondokkal küszködő és emiatt a kizárás veszélyének árnyával futballozó Pandúrokat fogadtuk. Velük kapcsolatban nem voltak jó emlékeink, hiszen az előző idényben is a megszűnés szélén vergődő csapattal szemben, a szünetre felépített kétgólos előnyünket, sikerült eltékozolnunk. Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni, gondoltuk. Azonban, az ellenfél háromvédős játékával nem tudtunk mit kezdeni. Hiába próbálkozott szünetben a szakvezetésünk három friss ember pályára küldésével, új színt vinni a játékba, az irányítótoronyként kiemelkedő Diau vezetésével, a vendégvédelem minden kísérletünket semlegesítette. Amikor végre sikerült tizenegyesből betalálnunk, Remacle villanásával azonnal válaszolt. Végig nyomtunk rendesen, 25 kapura tartó lővésünkből 9 talált kaput! De 17 éves kapusa vezérletével az ellenfél megmutatta, hogy kétszer ugyanabba a folyóba lépni, igenis lehetséges...

Kulcspillanatok:

2. perc: Erősen kezdtünk. Az ellenfél kapuskirúgása nyomán Bara csap le a labdára félpályánál, a jobb oldalra Pintérhez játszik, aki Rotarral kényszerítőzve lapos keresztlabdával a másik oldalon berobbanó Schiebet találja meg. Marvin a jobb kapufa tövére küldi a labdát, amely a mezőnybe visszapattanva épp Barának jó, aki 14 méterről ezúttal nem találja el a kaput.

7. perc: Apró indításából a szemfüles Eder, Pintért indítja lyukra, de a lövés pillanatában a remekül érkező Diau becsúszva blokkol.

21. perc: Bara a jobb szögletzászló közelében kicselez két vendégvédőt, majd a büntetőterületen üresen lévő Pintért hozza helyzetbe, aki kilenc méterről rosszul találja el a labdát, így azt a mindössze 17 éves Aldescu könnyedén begyűjti.

58. perc: Eder végezhet el szabadrúgást középről, az ellenfél kapujától mintegy 40 méterre. A jobb oldalra emel, ahonnan az érkező Palmeș a labdát a túloldalra a másik szélső hátvédünkhöz íveli. Bor Bauzához játszik, akire ketten is rárontanak ugyan, de ő Csüröst szolgálja ki. A lekészített labdát, a tizenhármasunk 13 méterről ballal a kapus ölébe küldi.

75. perc: A Haberkonnal kényszerítőző Bauzát Greu leütközi a büntetőterülen belül és a játékvezető tizenegyest ítél.

77. perc: Hosszas vendégreklamálást követően, Apró áll a labda mögé, a kapus balra vetőzik, a játékszer a jobb kapufa tövéről a bal oldalhálóba pattan (1:0). Néhány centin múlt a gól...

78. perc: A középkezdést követően mindössze 45 másodperc telik el és máris egyenlítenek a pandúrok. Acosta Bayer szereli Bauzat a saját tizenhatosán belül, megiramodik a labdával és a félpályánál Remaclet játsza meg, aki miután Dodoijal kényszerítőzik, 30 méterről lövésre szánja el magát. A játékszer, a vetődve hárítani próbáló Rybánsky felett, a jobb felső sarokba vágódik (1:1).

Az FK legjobbjai:

10. BAUZA Juan                22. BOR Dávid                            26. BARA Levente

A szünetben beállva lett csapata legjobbja. Új energiaszintet hozott és a játék kreatív-kombinatív jellegét is emelte. Egyszerre volt önzetlen és gólveszélyes. Előbb Csürös számára teremtett lehetőséget, majd büntetőt harcolt ki, de sajnos Remacle góljánál a vendégtámadás  az ő ladbavesztéséből indult.Középpályásként is bevethető szélső hátvédünk, vagy ha úgy tetszik, szélső hátvédként is bevethető középhátvédünk első alkalommal került csapata legjobbjai közé. Párharcait 78%-ban nyerte meg, ebben a mutatóban a mezőny legjobbja volt.Eder Gonzálezt hajszálnyival megelőzve, a középpálya legjobbja volt. Már az elején betalálhatott volna, de 14 méterről nem találta el a kaput, aztán Pintért hozta tetszetős megmozdulás után helyzetbe. A második félidőben, a lassan védjegyévé váló távoli lövéssel is próbálkozott, de a labdát ezúttal nem találta el jól.

Öt legjobb a pályán: 1. Aldescu (Pandurii, +30,4%), 2. Remacle (Pandurii, +27,4%), 3. Bauza (FK, +17,0%), 4. Bor (FK, +16,0%), 5. Bara (FK, +13,1%).