Őszi visszatekintő XI.

Liga 2. XII. forduló. 2020. november 15. 11 óra:

FK Csíkszereda – Concordia Chiajna 1:0 (1:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 330 néző. (ebből mintegy 250 a kerítésen kívül). Vezette: Rareș George Vidican (Szatmárnémeti). Oldalvonali segéd játékvezető: Florian Alexandru Vișan (Galac) és Robert Ciuraru (Sepsiszentgyörgy). Tartalék játékvezető: Vladimir Andrei Nagy (Aranyosmohács, Kolozs).

Gólszerző: 24. Marvin Schieb (43).

FK Csíkszereda: 33. Gyenge – 8. Takács (90+1. perctől 2. Palmeș), 5. Kelemen, 3, Apró, 22. Bor – 13. Csürös –  10. Bauza (a 73. perctől 15. Mészáros), 6. Eder González (csk., a 83. perctől 20. Savin), 11. Jebari (a 73. perctől 26. Bara), 24. Schieb – 99. Rotar (a 83. perctől 11. Botorok).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: senki.

Concordia: 24. Chesneau – 13. Căt. Alexe, 73. And. Marc (csk.), 25. Intzidis, 27. Cherecheș (a 73. perctől 22. Oanea) – 4. Stănică (az 56. perctől 18. Piper), 21. Biceanu (a 39. perctől 29. Ciucureanu) – 11. Kanda (a 46. perctől 19. Safsaf), 23. Mihalcea, 14. Herghelegiu – 28. Arnăutu.

Manager: Costel Oracă.

Sárga lapok: 28. Arnăutu (34), Oanea (79), Intzidis (83).

Négy nappal a pandúrok elleni félsikert követően a Concordia érkezett. A Bukarest melletti település élvonalat is megjárt csapata éppen gödörben volt, hiszen a megelőző három mérkőzésén vesztesként hagyta el a pályát. Az ellenféllel soraiban ismerős arc, az idényt az FK színeiben kezdő Intzidis melegített. Városunk viszontlátásán kívül, nem sok öröme volt a görögnek. Az FK Csíkszereda lehengerlő játékkal, ezúttal esélyt sem adott az ellenfélnek. Ezt szó szerint kell érteni, hiszen az ősz folyamán először a kapuba bizalmat kapó Gyengének egész mérkőzés alatt nem volt hárítani valója. Egyszer tehetetlen volt. Herghelegiu az 57. percben megdöngette ugyan a kapufát, de ezzel együtt a Concordia volt az egyetlen csapat, amely statisztikai értelemben nem találta el a kapunkat.. Még egy beszédes adalék: ezúttal csapatunk nem kapott egyetlen lapot sem. A befejezéssel azonban akadt gondunk, a mindent eldöntő találatra a 43. percig kellett várni. Szögletet követően a kifejelt labdát Schieb vágta a hálóba. Ezzel lett meg a kötelező győzelem. Végre!

Kulcspillanatok:

19. perc: Bauza Jebarival kényszerítőzik, de 20 méterről, középről nem találja el a kaput.

31. perc: Szögletet harcolunk ki. A harmadikat. Ezúttal jobbról. A kapu előterébe emelt labdánál az egyik védő felhőfejessel próbál tisztázni, a tizenegyes pontig száll, majd az Apró-Mihalcea párharcot követően a tizenhatos előterébe várakozó Bauzához pattan, aki a játékszert kapásból a keresztléc fölé küldi.

43. perc:. Az ötödik szögletünk következik. Jebari ível, Biceanu az ötösfelesről fejjel röviden tisztáz és a labdát Schieb kapásból, 15 méterről, ballal a hálóba bombázza (1:0).

57. perc: Jobb oldalról a védelmünkön átemelt labdát a tizenhatos bal sarkában Herghelegiu szelidíti meg, majd az útját állni próbáló Takács és Kelemen között jobbal, a kereszléctől aransznyira, a bal kapufát találja telibe.

63. perc: A támadóalakulatunk tehetetlenségére Jebari un rá. Egyéni alakításba kezd, a kaputól harminc méterre átjátssza Marcot,  a tizenhatoson belül Intzidist is becsapja, de a kirohanó Chesneau kapuja mellé emel.

84. perc: A Rotar helyére frissen beálló Botorok, első labdaérintéséből emel jobbról meredeken a kapu előterébe, a hosszú kapufánál érkező Csürös éles szögből megküldött fejesét, Chesneau kitornázza, majd Alexe felszabadít.

90+3 perc: A ráadás végén a vendégeknek megítélt szabadrúgásnál, hárman állnak a labda mögé és a Marc által hátramozdított labdát Herghelegiu jobb lábbal a jobb kapufa töve mellé helyezi.

Az FK legjobbjai:

24. SCHIEB Marvin                 6. EDER GONZÁLEZ            8. TAKÁCS Rareș

Pazar kapáslövésével eldöntötte a találkozót és a futballban a gól a legfontosabb, ugyebár. Emellett mezőnymunkája is kimagasló volt, párharcait 67 százalékban nyerte meg. Társainak szánt labdái 87 százalékban értek célba, ugyanakkor nyolcszor szerzett labdát és csak két alkalommal veszített el.Nem csak a középpálya, hanem a teljes FK Csíkszereda motorja, ezúttal is fáradhatatlan volt. Bár a védelemre is figyelt, de energiáit többnyire a támadásapítésre összpontosította. Négy lövési kísérletből, egy talált kaput. Játéka az egyre inkább régi önmagát idéző Jebarival volt leginkább egy hullámhosszon.Csapatunk szinte végig támadott, így szélső hátvédünk előre játéka fontos láncszemmé válhatott. Bár párharcainak csak a felét nyerte meg és további mutatói is átlagosnak nevezhetők, ezúttal munkabírása emelte legjobbjaink közé. Megállás nélkül futott fel a támadást segíteni és vissza, alapfeladatát ellátni.

Öt legjobb a pályán: 1. Schieb (FK, +29,8%), 2. Eder González (FK, +23,6%), 3. Takács (FK, +19,7%), 4. Bor (FK, +16,3%), 5. Jebari (FK, +13,9%).