Őszi visszatekintő XIV.

Liga 2. XV. forduló. 2020. december 5. 11 óra:

Konstancai Farul – FK Csíkszereda 0:2 (0:0). Farul stadion, Konstanca. Hozzávetőleg 80 néző. Vezette: Robert Avram (Pitest). Oldalvonali segéd játékvezetők: Mihăiță Necula (Bukarest) és Florian Vișan (Galac). Tartalék játékvezető: Valentin Porumbel (Oltenița).

Gólszerzők: 11. Jebari (58) és 10. Bauza (76, büntetőből)

Farul: (kék-fehér-kék): 1. Dur-Bozoancă – 95. Greu, 8. Antoche (csk.), 30. Leca, 45. Carabela – 5. Cărăuș – 11. Hordouan (a 60. perctől 9. Banyoi), 23. Cruceru (a 87. Perctől 98. Ciolacu), 33. Silaghi, 77. Bîrnoi – 17. Măzărache.

Vezetőedző: Ianis Zicu.

Sárga lapok: 95. Greu (62), 30. Leca (71, 83), a második után, piros, 33. Silaghi (76).

FK Csíkszereda (piros/fekete/piros): 33. Gyenge – 8. Takács, 5. Kelemen, 3. Apró, 18. Marrone – 13. Csürös – 16. Botorok (a 78. perctől 99. Rotar), 11. Jebari (a 87. perctől 20. Savin), 6. Eder González (csk., a 90+2. perctől 53. Szondi), 10. Bauza (a 87.perctől 22. Bor) – 15. Mészáros (a 78. perctől 24. Schieb).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: 11. Jebari (54), 8. Takács (67), 6. Eder González (71).

Az átlagember nyáron megy a tengerpartra, nekünk idén ez decemberben adatott meg. A Farul lelakott és az idő vasfoga által alaposan kikezdett létesítményébe, visszatérő vendégek voltunk. Egy év alatt semmi sem változott. Legalábbis a körülményeket tekintve. A lelátó elhanyagolt, a pálya gyepszőnyegnek csak költői túlzással nevezhető borítása, szintúgy. A szarkák által ráhordott dióhéjak teszik egyedivé. A végeredmény is azonos. Az utolsó sípszókor, az eredményjelzőn kettő nulla áll. Ezúttal azonban mi nyertünk. Kiforrott csapatokra jellemző, érett játékkal. Az előző fordulóban a legjobb hazai produkciónkat, kimagasló idegenbeli teljesítmény követte. Sajnos a tél beállta, a hétmérkőzéses veretlenségi sorozatunkat is befagyasztotta.

Kulcspillanatok:

20. perc: Gyors ellentámadás során, a labdával az ellenfél tizenhatosáig előretörő Bauza az érkező Jebarit szolgálja ki önzetlenül, de a játékmesterünk 16 méterről jobbal a bal felső sarok mellé csavar.

28. perc: A rendkívül elemében futballozó Bauza a saját térfelének közepéről indul és  három ellenfelet is becsapva egymaga vezet ötven méteres ellentámadást, majd a jobb oldalán a tizenhatos előterében szabadon feltűnő Jebarihoz továbbít, aki a labdaátvétel miatt kissé kisodródva, tíz méterről a rövid felső sarok fölé tüzel. A labdát egy leheletnyit talán Dur-Bozoancă is érintette, de ennek sajnos nincs különösebb jelentősége.

30. perc: Újabb remek ellentámadás. Ezúttal Jebari vezeti a labdát a tizenhatos vonaláig és a büntetőterületen belül Botorokot játsza meg, a fiatal támadónk egyből visszateszi Eder Gonzáleznek, aki egyből kapura küldi a játékszert. Dur Bozoancă kézzel a mezőnybe üti vissza, éppen Bauzának jó, aki egy kis hintáztatás után ismét Eder Gonzálezt szolgálja ki, a csapatkapitányunk másodszorra is Dur-Bozoancă kezét veszi célba.

53. perc: 20 méterről jut szabadrúgáshoz a házigazda, Eder González rúgja bal combon Silaghit. Bîrnoi jó erővel, laposan a kapu közepére küldi a labdát, Gyenge visszaüti a mezőnybe, de szerencsére nem lesz belőle nagyobb baj.

58. perc: Botorok három embert becsapva cselez befelé, majd a korábbi mezszámában futballozó Jebarihoz továbbít, aki igazít egyet a játékszeren, majd 19 méterről a bal alsó sarokba helyezi (0:1).

75. perc: Gyenge jól látja meg és az ötös felesről pontosan indítja a fél pályánál mutatkozó Bauzát, az argentin végigrobog a bal oldalon és középre ível. A labda röppályáját a tizenhatoson belül blokkolni próbáló Leca könyöke zavarja meg. A játékkal jól együtt élő Avram sípol és a tizenegyes pontra mutat.

76. perc: Bauza vállalja a végrehajtást és jobb lábbal higgadtan a jobb sarokba helyez (0:2).

83. perc: Marrone 60 méteres szólóját Leca szabálytalanul állítja meg. A konstancai belső védő megkapja a második sárgáját és mehet zuhanyozni. Ezzel végleg eldőlt a találkozó.

Az FK legjobbjai:

11. JEBARI Soufiane      33. GYENGE Szilárd               10. BAUZA Juan

Hosszú idő után ismét a legjobb arcát mutatta. Talán az emlékezetes Dinamo elleni kupameccsen játszott ennyire jól. Két év telt el azóta. Tetszetős és hasznos játékát végre góllal koronázta meg. Emelett még számos kapura lövési kíserlete volt. A téli szünet számára a legrosszabbkor érkezett. Maradéktalanul rászolgált a bizalomra. Kapuja többször is veszélyben forgott, de mindvégig résen volt. A három kapuját eltaláló lövés közül a Bîrnoi szabadrúgása (54. perc), volt a legveszélyesebb. Lábjátéka is rendben volt, sőt a tizenegyest megelőző támadásunknál Bauzát ő indította.Csapata legjobbja lehetett volna, de két társa is remek játékkal rukkolt elő. Az általa kiharcolt büntetőt értékesítve, az őszi idény gólkirálya lett.   A labdát a tőle megszokott módon fedezve, támadásépítésünk társmestere volt. Örömünkre, Jebarival nagyon gyorsan összecsiszolódott.

Öt legjobb a pályán: 1. Jebari (FK, +38,5%), 2. Gyenge (FK +23,6%), 3. Bauza (FK, +21,6%), 4. Kelemen (FK, +16,3%), 5. Greu (Farul, +14,4%).