Parádé a Petrolul otthonában

Nem feltartott kézzel utaztak el a Petrolul Ploiesti elleni vasárnapi kiszállásra az FK Csíkszereda U18-as és U16-os labdarúgócsapatai, akik az országos ifjúsági bajnokság 20. fordulójában bizonyíthattak. A tét nem volt kicsi egyik fél számára sem. Az U18-nál a hazaiak az első két hely megszerzéséért küzdöttek, míg a csíkiak azért, hogy a hatodik helyet bebiztosítsák maguknak. Az U16-nál pedig rangadó volt a javából, hiszen az első a második helyezettet fogadta. A Burus Csaba vezényelte U18-as csapat folytatva jó sorozatát harcosan kezdett. A hazaiak pedig nem tudtak mit kezdeni a fegyelmezett vendégjátékkal. Az FK játékosai pedig a második játékrész elején Fodor Tamás révén megszerezték a vezetést. Ez döntő momentumnak bizonyult, hiszen innen kezdve a hazai csapat nem tudott mit kezdeni az FK játékával. A Kurkó Attila vezette U16-os gárda erőt merítve „nagyok” harciasságából és győzelméből, szintén jól kezdték az összecsapást. Némi tapogatózás után a 22. percben meg is szerezték a vezetést, amelyet a második félidő elején megdupláztak. Ekkor el is dőlt a mérkőzés, hiszen az FK taktikusan játszva őrizte az eredményt. A győzelmeknek köszönhetően az U18-as csapat biztosan a hatodik helynél rosszabb pozícióban nem végezhet, míg az U16-os csapat átvette a bajnoki csoport vezetését. A következő fordulóban, szerdán, a CSS Tecuci látogat Csíkszeredába. A bajnokságból még két forduló van hátra. A hétközi CSS Tecuci elleni találkozót egy onesti-i kiszállás követi. U18 Petrolul Ploiesti – FK Csíkszereda 0–1 (0–0) Gól: Fodor Tamás U16 Petrolul Ploiesti – FK Csíkszereda 0–2 (0–1) Gól: Györgyi Artúr és Gergely Alpár