Pontrablás az Interstartól

Kivételesen nem szombaton, hanem pénteken léptek pályára az FK Csíkszereda U18-as és U16-os csapatai az országos ifjúsági labdarúgó-bajnokságban. A pontvadászat harmadik fordulójában a csíki csapat a Nagyszebeni Interstar otthonába látogatott. Az U18-as csapat remek hangulatba várhatta az éllovas szebeniek elleni összecsapást miután a legutóbbi fordulóban hazai környezetben 3–0-ra nyertek a Gyulafehérvári Unirea ellen. Igaz volt ez az Interstarra is, hiszen két forduló után 25–2-es gólaránnyal álltak a táblázat élén. Az összecsapás jó iramot hozott, amely során mindkét félnek megvoltak a maga lehetősége, de azokkal nem tudtak élni. A hazaiak két kapufát lőttek, míg a csíkiak ugyanannyi ziccert vétettek. Ennek fényében igazságos gólnélküli döntetlen született. Az U16-os csíki csapat már nem tudta felvenni a ritmust a hazaiakkal. A félidőre kétgólos előnyre tettek szert a szebeniek, amelyet a második játékrészben tovább tudtak növelni. Az FK becsületgólját Zama Róbert szerezte. Az FK a következő fordulóban, szeptember 20-án, a Nyárádtői Jövő korosztályos csapatait látja vendégül. U18 Nagyszebeni Interstar – FK Csíkszereda 0–0 (0–0) U16 Nagyszebeni Interstar – FK Csíkszereda 3–1 (2–0) Az FK gólszerzője: Zamă Róbert