Pontvesztés a ráadásban

Úgy utazott el az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a Bucovina Pojorâta elleni kiszállásra, hogy pontot vagy pontokat szeretett volna elhozni a harmadik liga negyed fordulójában. A mérkőzés elején viszont ez nem látszott meg. Nem is csoda, hiszen a csíki csapat játékosai hat és fél órás utazás után, kalandos utakon járva, alig 45 perccel a kezdés előtt érkeztek meg a helyszínre. A találkozó első felében a lábakban benne volt a hosszú út okozta fáradság. Ezt a hazaiak a 8. és a 14. percben is büntethették volna, ám Kuruc és Rus is nagy helyzetben hibázott. A Suceava megyei csapat fölényben játszott, így némileg a játék képével ellentétben a 18. percben büntetőhöz jutott az FK. Gliga jobboldali centerezésére rosszul jött ki a hazai kapus és a ziccerbe kerülő Székellyel szemben szabálytalankodott. A büntetőt Bajkó végezte el hibátlanul. A gól megfogta a hazai csapatot. A folytatásban egymást őrölték a csapatok a középpályán, a helyzetek viszont elmaradtak. Amilyen váratlanul jött a csíki gól, ugyanolyan váratlanul érkezett a hazai találat is. Egy oldalbedobás Pădurariu elé került, aki fordulatból kapura tűzte a labdát mintegy 20-25 méterről. A játékszer nagy íve megzavarta Husart és a labda a hosszúba potyogott be. Kezdődhetett minden elölről. A második félidő rosszul kezdődött az FK számára. Kisst kellett lecserélni miután térdel beleszálltak a combjába. A csíki csapat összeszedettebben játszott. Sikerült a labdákat megtartani veszélyes ellentámadásokat vezetni. Az 56. percben kritikus pillanatokat élt át a vendégcsapat. Előbb Majzik mentet óriásit Pădurariu elől, majd Kuruc fejese ment el centikkel Husar kapuja mellett. A nehéz pillanatok után már a FK-n volt a sor. Előbb Lőrincz egy picit célt tévesztett bombája jelezte, hogy van még itt keresnivaló, majd jött az újabb találat. Egy erőszakos labdaszerzést követően Gliga iramodott meg a kapu felé. Mintegy 20 méteres lövését hárítani tudta Turita, majd a Gál elé érkező kipattanót is, ám harmadikra nem jött össze a mentés. Bajkó duplázott. Alig egy perc múlva lehetett volna növelni a különbséget. Egy szépen végigvitt akció során Gál a tizenhatos sarkáról lőhetett, de a labda centikkel a hosszú sarok fölé ment. A 75. percben jött a pofon. Középpályán kecsegetető helyzetben labdát veszített az FK. A kapu elé ívelt labdával Rus iramodott meg les gyanús szituációban, de Majzik becsúszva szerelte, ám a vaslui-i játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Buhaciuanu végzett el védhetetlenül. 15 perc volt még hátra a mérkőzésből. Az Ilyés Róbert és Albu László dirigálta csíkiak biztosan védekeztek, ám minden egy az egy elleni párharcot elveszítettek – a játékvezető mindenre szabálytalanságot ítélt. Még így is lett volna esély a győzelemre, de a 88. percben Fodor lökete lecsúszott. Fokozatosan szorult be saját térfelére az FK, de a hazaiak ívelgetése nem jártak sikerrel. Egészen a 93. percig. Egy jobboldali szögletet követően a hátvédek szabadon hagyták Kurucot a hosszúban, aki nagyon okos mozdulattal visszalőtte a labdát Husar bal oldalára megszerezve a Pojorâta győztes találatát. A vereség ellenére az FK őrzi első helyét a tabellán és így várja a következő körben a Ceahlaul Piatra Neamt második számú csapatát. 3. liga, I-es csoport, 4. forduló Bucovina Pojorâta – FK Csíkszereda 3–2 (1–1) Pojorata, kb. 400 néző Vezették: Beldiman Răzvan (Vaslui), Noroc Mihăiță, Tănase Ionel (Botoșani). Megfigyelők: Botezatu Niculae (Piatra Neamț) és Andrici Ilie (Botoșani). Bucovina Pojorâta: Turita – Prundean (Cherariu, 54.), Paîca, Razlog, Kuruc (Tivodar, 93.), Dutică, Ioisită (Cuciureaisu, 86.), Stănescu (Platon, 68.), Pădurariu, Buhacianu, Rus. Cserék: Mureșan, Iuga, Virlan. Edző: Grosu Bogdan Marius. FK Csíkszereda: Husar Laurențiu – Kicsi Zoltán (Kovács István, 79.), Lőrincz József, Székely Ervin (Măgirescu Emil, 70.), Majzik Adrián, Gál Roland, Tankó Előd, Csürös Attila, Gliga Cristian, Bajkó Barna (Szőcs László, 84.), Kiss Szabolcs (Fodor Tamás, 47.). Cserék: Demșa Krisztián, Gergely Tibor. Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. Gólszerzők: Pădurariu (32.), Buhaciuanu (75. - büntetőből), Kuruc (90+3.), illetve Bajkó Barna (20. - büntetőből, 70.). Sárga lapok: Turita, Prundean, Paîca, Razlog, Kuruc, Ioisita, illetve Lőrincz, Székely, Majzik, Gál, Măgirescu. A forduló további eredményei Zágoni FC – Bákói Aerostar 2–0, Papolci FC – Sepsiszentgyörgyi OSK 0–3, Ceahlaul Piatra Neamt II. – Petrotub Roman 0–1, Sporting Liesti – Cetatea Targu Neamt 3–4, Stiinta Miroslava – CSM Pascani 2–1. A Bucovina Radauti szabadnapos volt.