Rokupa | A négy közé jutásért játszanak a lányok

Hatalmas lehetőség kapujában áll Liga 1-es, felnőtt női együttesünk. Kollár Péter lányai pénteken délben a harmadosztályú Bukaresti Rapid ellen lépnek pályára a Románia Kupa negyeddöntőjében.

Történelmi tettet vihet véghez Liga 1-es, női csapatunk. Ha a lányok pénteken legyőzik a Bukaresti Rapidot, a Románia Kupa legjobb négy együttese között találják magukat. Erre korábban csíkszeredai felnőtt futballcsapat sosem volt képes. A fiúk emlékezetes, 2018/2019-es kupamenetelése idején – amikor a Bukaresti Dinamo is, az akkor harmadosztályú gárdánk áldozatául esett – a nyolc között az Universitatea Craiova érvényesítette az osztálykülönbséget és megálljt parancsolt csapatunknak.

Ezúttal lányainkra vár hasonló feladat, már ami a papírforma érvényesítését jelenti. Pénteken a harmadosztályú Bukaresti Rapidot kell legyőznünk a hőn áhított elődöntős szereplésért. Mielőtt a két osztálynyi különbség hallatán megnyugodva hátradőlnénk, érdemes egy pillantást vetnünk a Rapid szezonbeli teljesítményére.

Tiszteletet parancsoló eredmények

A Rapid újonnan alapított, Liga 3-as bajnokságban induló női csapata már az első fordulóban letette a névjegyét. A vasutasok a pontvadászat 3. számú csoportjában kezdésként 23–0-ra intézték el a Dunărea 2020 Giurgiu csapatát (a visszavágón 27–0 lett az eredmény…). A folytatásban is remekelt a gárda, és csak azért áll két vereség a nevük mellett a bajnoki tabellán, mert az Argeş oda-vissza verte őket.

Amit a kupában bemutattak, a bajnokságban mutatott teljesítményüknél is tiszteletre méltóbb. Az első körben 10–0-val intézték el a Giurgiut, majd következett a szintén harmadosztályú Voluntar elleni 6–3. A harmadik fordulóban az FC Botoșani (Liga 3.) sem jelentett akadályt. A negyedik játéknapon a másodosztályú Juniorul 2014 gárdája következett, az eredmény pedig 7–0 a Rapidnak. A nyolc közé jutásért az első osztályban szereplő Fair Play Joc Cinstit csapatát intézték el a bukaresti lányok (6–2 lett az eredmény).

Ezt a diadalmenetet készül megfékezni Kollár Péter együttese. Az előzmények alapján bizakodva tekinthetünk az összecsapás elé. A negyedik körben szálltunk be a kupa-sorozatba, amikor idegenben 18–0-val intéztük el a Nicu Gane Fălticeni csapatát. Az ötödik fordulóban nyögvenyelős meccsen, de összességében magabiztosan jutottunk a nyolc közé a Galaci Universitatéval szemben.

A lányok csütörtökön útra keltek, a találkozó pénteken 12 órakor kezdődik a Rapid „Constroctorul” sportbázisán. Sok sikert, Lányok! Hajrá, FK! Hajrá, Székelyföld!