Rosszul sikerült második félidő

Vereséggel kezdte meg a tavaszi idényt az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a harmadik liga 14. fordulójában a Galac megyei Sporting Liesti otthonában. Az Albu László-Ilyés Róbert edzőpáros által dirigált együttes a második játékrész elejét „átaludta” és ez döntőnek bizonyult. Hosszas szünet után folytatódtak a román labdarúgó-bajnokság harmadik vonalának küzdelmei. Az FK Csíkszereda a 14. fordulóban a Sporting Liesti vendége volt. A kitűnő körülmények között megrendezett összecsapást óvatos játékkal kezdte mindkét együttes. Az első valamire való helyzetet a nyolcadik percben lehetett feljegyezni, amikor Voicu Dragos próbálkozott egy távoli lövéssel. A kezdeti megilletődöttséget legyőzve a csíki játékosok fokozatosan kezdték átvenni a játék irányítását. És jöttek a helyzetek is. A csíki csapat erőssége a védelem volt, amely biztosan zárt és a megszerzett labdákból indulhattak a kontrák. A 19. percig kellett várni az első nagy lehetőségre. Ekkor Ilyés ugratta ki Bajkót a hazai kapus kifutott és felszabadított, ám a labda Gál elé került, aki 22 méterről mellé durrantott az üres kapuba. A türelemjáték nem állt meg. A 35. percben egy újabb gyors kontrát vezethetett az FK három az egy ellen, ám egy rosszul visszaadott labdával elhalt az akció. Alig pár perc múlva viszont jött a gól. A hazaiak hátvéde Voicu Daniel ügyetlenkedett utolsó emberként és ezt Bajkó büntette. Elvette a labdát, majd egy az egyben megverte a liesti kapust. Megtört a vendéglátó. A félidő utolsó másodperceiben Ilyés koronázhatta volna meg a jó teljesítményt egy szép akció után. Gál jobboldali ívelését Tóth fejelte vissza a kapu torkába Ilyés közelről az üres kapuba mellé fejelt. Térfélcsere után joggal lehetett bízni a jó folytatásban. Nem így sikerült. Az FK játékosai az öltözőben maradtak és ezt hamar büntette a vendéglátó. Előbb a 49. percben Bahnasu a csíki védelem jobboldalán hagyott állva két játékost, majd lőtte ki a hosszút. Husar tehetetlen volt. Alig pár perc múlva egy újabb jobboldali akció után egy kapu elé erősen belőtt labdát Lőrincz akart kivágni egy hazai csatár szorításából, ám a labdát rosszul kapta el és a játékszer a vinklibe kötött ki. Megtört a csíki csapat játéka. Kettészakadt a mezőny. Óriási volt a távolság a védősor és a középpálya között így jobbára csak előreívelgetésekkel operáltak a csíkiak. Változtatni kellett. Gál helyére jött Fodor, aki beállása után rögtön egyenlíthetett volna. Ilyéstől kapott egy remek kiugratást és egyedül törhetett be a tizenhatosra ám a fiatal játékos nem a higgadt megoldást választotta és csúnyán fölé durrantott kecsegtető helyzetben. Még lett volna idő az egyenlítésre, amiért igyekezett mindent megtenni az FK, ám a Liesti jól zárta le a zónákat és mivel a középpályán nem történt igazi áttörés maradt az egygólos hazai győzelem. III. liga, 1-es csoport, 14. forduló Sporting Liesti – FK Csíkszereda 2–1 (0–1) Gólszerzők: Bahnasu (49.), Lőrincz (55. - öngól), illetve Bajkó (39.). Sárga lapok: Covit, Nastea, Balan, Stoica, illetve Csűrös, Kovács. Sporting Liesti: Covit – Filimon (Iordache, 60.), Nastea, Voicu Daniel, Balan, Anastasif (Ilie, 75.), Adamache, Bogos, Voicu Dragos (Dorojan), Stoica, Bahnasu. Csere: Lupu, Felea. Edző: Eugen Bastina és Valentin Cramer. FK Csíkszereda: Husar – Majzik, Kovács, Lőrincz, Tóth Tibor, Csűrös, Tankó (Gergely, 72.), Ilyés, Gál (Fodor, 58.), Bajkó, Czimbalmos. Csere: Dávid, Székely, Kicsi. Edző: Albu László és Ilyés Róbert.