10 város, 43 csapata és több mint négyszáz kisfocisa mérte össze tudását a negyedik alkalommal megszervezett Csíkszereda kupán. A tornán a Székelyföld Labdarúgó Akadémia csíkszeredai központja mellett az alközpontok gyerekcsapatai vettek részt. Az öt korosztályból a házigazda FK Csíkszereda az U8-as és U11-es korosztályban győzni tudott, az U10-ben és U7-ben második lett, míg az U9-es csapatunk a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A mérkőzések három helyszínen zajlottak, a József Attila iskola és a Márton Áron Gimnázium tornatermében, valamint az Erőss Zsolt sportcsarnokban. A csapatok 5+1-es felállásban léptek pályára és a szervezők célja, a gyerekek megfigyelése valamint az alközpontokban futballozó tehetségek feltérképezése volt. A legjobbakat kupával, érmekkel és oklevéllel jutalmazták, de számos különdíjat is kiosztottak.

U7-es korosztály:

1. hely: Székelyudvarhely FC

2. hely: FK Csíkszereda (edző: Kovács Tamás)

3. hely: Marosvásárhelyi MSE

FK Csíkszereda U7-es csapata: Antal Csanád, Keresztes Tamás, Bíró Botond, Xántus Dávid, Szigyártó Botond, Csóti Hunor, Lukács Bence.

Fotó: Tóth Emese

Fotó: Tóth Emese

Eredmények: FK Csíkszereda – Barót 4:0, FK Csíkszereda – KSE Kézdivásárhely 4:1, FK Csíkszereda – Reménység Marosvásárhely 3:0, FK Csíkszereda piros – FK Csíkszereda fehér 4:0, FK Csíkszereda – Székelyudvarhely FC 1:4

Legjobb kapus: Molnár Bence (MSE)

Legjobb játékos: Györfi Bence (SZFC)

Gólkirály: Bíró Botond (FK Csíkszereda)

U8-as korosztály: 

1. hely: FK Csíkszereda (edző: Bucsi Károly)

2. hely: Székelyudvarhely FC

3. hely: Szászrégen

FK Csíkszereda U8-as csapata: Karda Hunor, György Csaba, Miklós Balázs, Țurcă Dragoș, Máthé Apor, Bíró Botond, Keresztes Alexander, Plai Radu, Nyegre Kund, Kovács Ákos, Okos Hunor, Sántha Tamás, Basa Mátyás.

Fotó: Tóth Emese

Fotó: Tóth Emese

Eredmények: FK Csíkszereda – Barót 10:0, FK Csíkszereda – Szászrégen 2:0, FK Csíkszereda – Dribli Kolozsvár 2:1, FK Csíkszereda – MSE Marosvásárhely 3:0, FK Csíkszereda – Székelyudvarhely FC 1:0.

Legjobb játékos: Sebestyén Örs (SZFC)

Legjobb kapus: Karda Hunor (FK Csíkszereda)

Gólkirály: Máté Apor (FK Csíkszereda)

U9-es korosztály:

1. hely Székelyudvarhely FC

2. hely Sepsiszentgyörgyi OSK

3. hely FK Csíkszereda (edző: Incze Tibor)

FK Csíkszereda U9-es csapata: Anton Dávid, Balázs B. Máté, Brügger Dániel, Kozma Krisztián, Mihály Bence, Miklós Előd, Puskás Raris, Pál Mátyás, Simon Ádám, Szabó Tamás, Szép Dávid, Szigyártó Ádám, Gergely Márton, Onika Kristóf, Ábrahám Alpár.

Fotó: Tóth Emese

Fotó: Tóth Emese

Eredmények: FK Csíkszereda – Barót 7:0, FK Csíkszereda – MSE Marosvásárhely 19:0, FK Csíkszereda – Szászrégen 7:0, FK Csíkszereda – Székelyudvarhely FC 3:4 büntetőkkel, FK Csíkszereda – Barót 9:0

Legjobb játékos: Pál Mátyás (FK Csíkszereda)

Gólkirály: 16 góllal (!!) Brügger Dániel és Szép Dávid (FK Csíkszereda)

Legjobb kapus: Péter Zalán (SZFC)

U10-es korosztály:

1. hely Székelyudvarhely FC

2. hely FK Csíkszereda (edző: Kurkó Attila)

3. hely KSE Kézdivásárhely

FK Csíkszereda U10-es csapata: Deáky Zsombor, Jánó Örs, Ferenc Előd, Mészáros Hunor, Szatmári Alpár, Daday Lehel, Ambrus Szabolcs, Szőke Eszter, Beke Böjthe Bence, Petres Zalán, Bencze Dávid, Tánczos Áron, Bocskor Ádám, Miklós Szabolcs, Portik Mátyás.

Fotó: Tóth Emese

Fotó: Tóth Emese

Eredmények: FK Csíkszereda – Medve tó Szováta 2:0, FK Csíkszereda – Dribli Kolozsvár 5:0, FK Csíkszereda – MSE Marosvásárhely 4:1, FK Csíkszereda – KSE Kézdivásárhely 2:1, FK Csíkszereda – Székelyudvarhely FC 1:2.

Legjobb kapus: Deáky Zsombor (FK Csíkszereda)

Gólkirály: Joó Barnabás (SZFC)

Legjobb játékos: Varga Máté (KSE Kézdivásárhely)

U11-es korosztály:

1. hely FK Csíkszereda (edző: Vég Csongor)

2. hely Székelyudvarhely FC

3. hely Sepsiszentgyörgyi OSK

FK Csíkszereda U11-es csapata: Balogh Szilárd, Ureche Alex, Blențeș Andrei, Török L. Dávid, György Lóránd, Colceriu Flavius, Brügger Benedek, Török L. Hunor, Ladó Ákos.

Fotó: Tóth Emese

Fotó: Tóth Emese

Eredmények: FK Csíkszereda – Sepsiszentgyörgyi OSK 4:0, FK Csíkszereda – MSE Marosvásárhely 10:0, FK Csíkszereda – Barót 5:0, FK Csíkszereda – Sporting Szászrégen 3:0, a döntőben FK Csíkszereda – Székelyudvarhely FC 2:0.

Gólkirály: Blențeș Andrei (FK Csíkszereda)

Legjobb játékos: Balogh Szilárd (FK Csíkszereda)

Legjobb kapus: Péter Zalán (Székelyudvarhely FC)