Simán nyert az Eszék

A Székelyföld OTP Bank kupa második napjának nyitómérkőzésén Munkács és Eszék csapott össze.

A nagy hőség ellenére jó tempóban kezdtek a csapatok és ez az iram kitartott a szünetig. A kék mezes horvátok agresszív futballt mutattak be, aminek az eredménye már az első percben látványos volt, hisz Dario Pudic góljával 1-0-át mutatott a tabella. A munkácsi válaszra se kellett sokat várni, a hatodik percben Dobosh Mykhailo kihasználta a horvát kapus figyelmetlenségét: 1-1.

TNK_2971_m

A 35. percben egy balszélen elindított horvát támadást követően a beadásra többen is érkeznek, Dario Pudic éri el a labdát, ami a hálóban köt ki: 2-1!

Szünet után a Munkács csapata kapust cserélt, Yurtyn Oleksandr állt be a kapuba. Ezt követően az ukrán Vasyl Khimich szabálytalankodik és megkapja a második sárgalapját, így a munkácsiak tíz emberrel maradnak. A folytatásban az eszékiek majdnem minden támadásukból gólt rúgtak. A 47. percben Dino Vuksan eredményes, majd egy perc múlva egy jobb oldali átadásból Dario Pudic egy méterről kilövi a bal felsőt: 4-1! Összetört a munkácsiak játéka, az 50. percben Dino Bognar góljával, már 5-1. Az eszékiek nem elégednek meg a négy gólos előnnyel és a 62. percben a tizenhatos sarkáról Fran Balunovic bombagóljával, amely a bal felsőben köt ki: 6-1. A munkácsiak a hátrány ellenére nem adják fel, tisztességgel küzdenek és a 76. percben közel állnak a gólhoz, Vashchynets remek cselsorozatot mutat be, betör a tizenhatosba és lepasszolja a labdát Nazar Partutanak, aki borzasztó rosszul találja el a játékszert, ez volt a mérkőzés utolsó nagy helyzete.

NK Osijek (Eszék) - FC Munkács 6:1

Gólszerzők: Dario Pudic (1.,35. és 48. perc), Dino Vuksan (47.), Dino Bognar (58.) és Fran Valunovic (62.), illetve Mikhailo Dobos (6.).

A döntőbe jutás szempontjából fontos mérkőzést játszik ma este 7 órától az FK Csíkszereda, amely Eszék ellen lép pályára.