Színvonalas mérkőzésen nyert az FTC

A Székelyföld OTP Bank kupa eddigi legizgalmasabb mérkőzését láthatták az érdeklődők tegnap este a Márton Áron műfüves pályán, ahol a Ferencváros és a Dunaszerdahely csapott össze.

A mérkőzést a DAC csapata kezdte jobban, amely a 8. percben egy gyors támadást követően, a jobbszélen elfutó Alex Oroian tizenhatos sarkától eleresztett lövésével meg is szerezte a vezetést: 1-0. A Fradi játéka a 25. perc után kezd összeállni, ezt követően sikerül komolyabb helyzeteket kialakítani. A 27. percben szabadrúgást végezhetnek el a zöld-fehérek és Lakatos kb.20 méterről, gyönyörűen csavarja a bal felsőbe: 1-1!

TNK_3111_m

A gól után a Ferencváros játéka meggyőzőbb és ők diktálják az iramot, de félidőig több gól nem születik. Szünetet követően is a zöld-fehérek dominálnak és az 56. percben ordító helyzetet hagy ki a Fradi, de egy perc múlva szögletből Árgyán nem hibázik, egy méterről bevágja: 2-1!

TNK_3108_m

A 65. percben egy kis dulakodást követően a DAC játékosa Denis Richnavskyt kiállítja a játékvezető, így a csallóköziek tíz emberrel maradnak. A kiállítás ellenére meglepő módon a Dunaszerdahelyiek játéka feljavul és átveszik a játék irányítását, konkrétan megrohamozzák a Ferencváros kapuját. A 77. percig a DAC nyomás alatt tartotta a Fradit, de ekkor egy gyors ellentámadásból Lakatos elfut a jobbszélen, remekül adja be a labdát és az érkező Vida nem hibázik, beállítja a végeredményt: 3-1.

Ferencváros - Dunaszerdahely 3:1

Gólszerzők: Lakatos Zoltán (27.), Árgyán Richárd (56.), Vida Kristóf (77.), illetve Alex Oroian (8.).