Tavaszi visszatekintő

Liga 2. XXI. forduló. 2021. március 28. 15:00 óra:

FK Csíkszereda – Szlatinai CSM 1:0 (1:0). Csíkszeredai stadion. Hozzávetőleg 280 néző. (ebből mintegy 180 a kerítésen kívül). Vezette: Andrei Florin (Marosvásárhely), Oldalvonali segéd játékvezetők: Vodă Alexandru (Gyulafehérvár) és Gheorghe Bogdan (Bukarest). Tartalék játékvezető: Avram Robert (Pitest).

Gólszerző: 17. Suciu Tóni (34).

FK Csíkszereda: 33. Gyenge – 8. Takács, 14. Kelemen, 3. Apró, 22. Bor – 13. Csürös (csk.) – 7. Pintér (a 60. perctől 10. Bauza), 26. Bara (a 90+2. perctől 6. Savin), 11. Jebari (a 46. perctől 24. Casiadi Bakó), 20. Schieb (a 82. perctől 2. Palmeș) – 17. Suciu Tóni (a 60. perctől 15. Mészáros).

Vezetőedző: Suciu Valentin.

Sárga lap: 13. Csürös (83) és 22. Bor (90+2).

Szlatinai CSM: 1. Grecu – 21. Bodri, 18. Preda, 23. Manea, 33. Pisăru – 11. Oprescu (a 46. perctől 77. Radu) – 27. Dorin Toma (csk., a 86. perctől 13. Ceapă), 20. Ovidiu Popescu, 17. Deta (a 46. perctől 9. Stoica) – 19. Vlada (a 46. perctől 31. Rogoveanu), 10. Doman (az 57. perctől 25. Necșulescu).

Vezetőedző: Cristian Stănculețu.

Sárga lap: 18. Preda (68), 27. Dorin Toma (71).

A mérkőzésre a „Csak a győzelem!” jelszava alaposan rányomta bélyegét. Az FK teljesítményében a Călărași elleni iramos, sokpasszos, kapura törő játék csak nyomokban köszönt vissza. Bár a tavaszi idény közepénél jártunk, csapatunk a felkészülési időszak kezdetére jellemző hibák sorát vétette. Rossz döntések, eladott vagy elpattanó labdák közepette, az egyetlen találatunkhoz Apró kiválóan elvégzett szabadrúgása, Pintér szemfülessége és Suciu Tóni higgadtsága kellett. Bár sokan arra számítottunk, az FK játéka sem a vezető gólt, sem a szünetet követően nem javult, sőt a csapatunktól szokatlan görcsös feszültség, ezúttal az utolsó sípszóig megmaradt. Tény, fiaink a Călărași vendégszerepléséből sokat tanultak: megmutatták, hogy gyengébb játékkal is lehet nyerni.

Kulcspillanatok:

34. perc: FK szabadrúgás a vendégek tizenhatosának előteréből. Apró bal kapufa irányába tartó, jól célzott lövését Grecu csak kiütni tudja, a jó ütemben érkező Pintér önzetlenül a jobb oldalán mutatkozó Suciu Tónihoz játszik, aki hét méterről a labdát a hálóba küldi. A fiatal középcsatárunk élete első második ligás góljával, csapatát gyakorlatilag a rájátszásba lőtte. (1-0)

90+3 perc: Az utolsó percek vendégnyomásának a hármas sípszó vet véget. Mivel a Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii nem végződött eldöntetlenül, győzelmével az FK Csíkszereda a felsőházi rájátszásba folytatja. Ott vagyunk Románia legjobb 22 csapata között!

Az FK legjobbjai:

3. APRÓ Claudiu              8. TAKÁCS Rareș                           14. BARA Levente

Nemcsak a védelem, hanem egyre inkább a teljes csapat viszonyítási pontjává nőtt. Őrtorony szerepe mellett, csapata győztes gólja remekül elvégzett szabadrúgása nyomán született. Valódi vezéregyéniség a pályán és azon kívül is.A győztes mérkőzéssel kapcsolatos beszédes tény, hogy a belső védőnk mellett a jobbhátvédünk teljesítménymutatója lett a második legnagyobb. 74 passzkisérlettel csapatából legtöbbet volt játékba és az összes párharcát sikeresen vívta meg.Akárcsak az alapszakasz első felében néhányszor, ezen a mérkőzésen is a saját nevelésű középpályásunk volt a támadó alakulatunk legjobbja. Többnyire sikerrel lépett, a megszokott szintjétől elmaradó játékmesterünk helyére. Nem csillogásban, munkabírásban.

Öt legjobb a pályán: 1. Apró (FK, +28,5%), 2. Takács (FK, +25,5%), 3. Bara (FK, +25,0%), 4. Csürös (FK, +22,5%), 5. Pintér (FK, +16,0%).